Miłośnicy białych bylin w Polsce

Gatunki wytwarzające kwiaty białe są cenione w każdym zakątku ogrodu, gdyż spełniają istotną rolę – rozjaśniają ciemne zakątki, nadają lekkości i  delikatności rabatom. Są także doskonałym partnerem dla innych kolorów, dzięki czemu nadają się do wielu ogrodowych kompozycji. Mieszkam na wsi na Mazurach, mam dom z przepięknym ogrodem pełnym kwiatów.

Mój przepiękny ogród z białymi kwiatami

wysokiej jakości byliny kwitnące na białoMieszkam na wsi na Mazurach od kilkunastu już lat. Bardzo kocham to miejsce, szczególnie mój ogród. W ogrodzie ma mnóstwo różnorakich kwiatów. Najbardziej lubię rośliny długoletnie, które nie trzeba wykopywać na jesień a na wiosnę wsadzać.  Długowieczne byliny kwitnące mogą stanowić element bylinowej rabaty, obwódki albo tło dla roślin jednorocznych. Tydzień temu zamówiłam wysokiej jakości byliny kwitnące na biało. W ogrodzie mam dużo białych kwiatów, bardzo lubię ten kolor. Mój ogród jest stonowany bo są w nim przeważnie białe kwiaty albo lekko, delikatnie różowe ewentualnie żółte. Jedynym wyjątkiem jest lawenda w donicach na tarasie. Z białych bylin do ogrodu zamówiłam : konwalie, złocienie, jeżówkę. Jednak największym skarbem jaki wypatrzyłam w sklepie i zamówiłam była biała lawenda. To moje wielkie odkrycie, z którego bardzo się cieszę. Moim zdaniem białe kwiaty do ogrodu wyglądają pięknie i pasują wszędzie. Bardzo lubię prosty styl skandynawski. Ogród mam urządzony w tym stylu czyli delikatne, naturalne meble ogrodowe i dodatki np. białe świece, lampiony. Rośliny, które mają białe kwiaty, pasują do każdego ogrodu. Można je sadzić samodzielnie, ale dobrze komponują się też z kwiatami o innych kolorach, a także ozdobnymi trawami czy roślinami o barwnych liściach. Roślin kwitnących na biało jest sporo w sklepach, jest naprawdę w czym wybierać. Byliny, które zamówiłam przyszły w dobrze zabezpieczonej przesyłce. Dostałam też opis każdej byliny ze wskazówkami jak je sadzić.

Rośliny kwitnące na biało są uniwersalne i chętnie wykorzystuje się je niezależnie od obranego stylu ogrodu. Biały kolor pasuje do wszystkiego. Można go łączyć zarówno z delikatnymi jak i intensywnymi barwami: niebieskim, fioletowym, różowym, pomarańczowym, zielonym. W moim ogrodzie mam przewagę białych kwiatów, które pasują do domu, mebli ogrodu, mojej osoby.