Kupno wytrzymałych kopert bezpiecznych

 

Pracuję w bardzo poważnej instytucji finansowej. Ostatnio dostałam zadanie przygotować stażystkę do pracy. Musiałam nauczyć ją odpowiedniej wysyłki i przyjmowania dokumentów z innych wydziałów. Na co dzień byłam odpowiedzialna za przepływ dokumentów pomiędzy wydziałami, dlatego bez problemu mogłam jej wszystko wytłumaczyć. Jednym z zagadnień były specjalistyczne koperty, w które pakowaliśmy najważniejsze, często utajnione dokumenty.

Zalety wytrzymałych kopert bezpiecznych m5+

wytrzymałe koperty bezpieczne m5+Na samym początku wytłumaczyłam jej, że takie dokumenty nie mogą być wysyłane w zwykłych papierowych kopertach. Co prawda najpierw pakowało się je właśnie do takich kopert, jednak w dalszej kolejności należało je zapakować do tak zwanych kopert bezpiecznych. Zazwyczaj były to wytrzymałe koperty bezpieczne m5+. Taka koperta zabezpiecza dokumenty przed czynnikami, które mogłyby spowodować jej uszkodzenie, na przykład wysoka temperatura, negatywne czynniki chemiczne i mechaniczne i tym podobne. Dzięki temu mamy niemal stuprocentową pewność, że podczas transportu nic się z przesyłką nie stanie i przede wszystkim nie dostanie się ona w niepowołane ręce. Zazwyczaj są to koperty wykonane z wysokojakościowej, wytrzymałej, trójwarstwowej folii. Pokazałam jej także, gdzie zamawiamy takie koperty dla naszej instytucji. Zamawiając prosto do producenta mamy gwarancję najniższej ceny oraz niezwykłej staranności z jaką zostały one wykonane. Następnie, na sam koniec pokazałam jej, jak pakować dokumentacje w takie koperty. Koperta ta posiadała potrójny system zamykania. W trzech miejscach należało odbezpieczyć folię i ścisnąć kopertę w taki sposób, aby się zakleiła. Takiego zamknięcia nie można było otworzyć za pomocą rozklejenia. Możliwe było tylko otworzenie koperty za pomocą nożyczek. Dodatkowo każda koperta była wyposażona w unikalny kod kreskowy.

Dzięki temu uniemożliwione było podmienienie koperty w trakcie transportu. Muszę przyznać, że stażystka była pod bardzo dużym wrażeniem mojej wiedzy, a także samych kopert bezpiecznych. Teraz i ona wiedziała o nich tak dużo, że mogła samodzielnie zajmować się pakowaniem poszczególnych dokumentów i przygotowywaniem ich do transportu. Jestem bardzo zadowolona, że ktoś kompetentny wreszcie mógł mnie odciążyć od tego zadania.