Korzyści z osuszenia ścian metodą iniekcji krystalicznej

 

Nawet w budynkach o wysokim stanie zawilgocenia ścian, ich osuszenie jest możliwe. Dzięki zastosowania metody iniekcji krystalicznej w tani sposób można pozbyć się wody, którą wsiąknęły mury. Popularność tego sposobu rośnie ze względu na jego niską cenę i skuteczność. Za pomocą osuszenia budynku metodą iniekcji krystalicznej, można pozbyć się problemu na długie lata.

Zalety osuszania ścian metodą iniekcji krystalicznej

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejWśród wielu istniejących metod zarówno na osuszenie jak i zabezpieczenie budynku przed wilgocią, to iniekcja krystaliczna jest w ostatnim czasie najbardziej popularna. Jest to technika prosta w wykonaniu i zarazem dużo tańsza niż odkopywanie fundamentów i pokrywanie ich specjalistycznymi preparatami. Jednak działanie iniekcji krystalicznej, jest trochę bardziej specyficzne. Jest to metoda, która najlepiej sprawdza się na bardzo zamokniętym murze lepiej niż na suchym. Polega na wywierceniu otworów iniekcyjnych równoległe do ziemi, które zalewa się wodą, po czym umieszcza w środku specjalny preparat. Ten się krystalizuje i po wyschnięciu tworzy blokadę przeciwwilgociową, która nie dopuszcza do wsiąkania wody przez mur. Zostaje on osuszony i odzyskuje zarówno swoje właściwości cieplne, jak i zaczyna wyglądać dużo bardziej estetycznie. Osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej skutecznie wysuszy i ochroni budynek mieszkalny przed niekorzystnym działaniem wilgoci.

Jednym z największych zagrożeń budynków jest woda i agresywne związki chemiczne pobierane z gleby. Aby nie dopuścić do zniszczenia muru przez ich działanie, należy go zabezpieczać. Dzięki zastosowaniu metody iniekcji krystalicznej mury budynku zostaną osuszone oraz ochronione przed nawrotem tego problemu na długie lata od momentu przeprowadzenia zabiegu.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Remont