Obecnie na wsiach bardzo często rozwiązuje się właściwe problemy, które możemy spotkać, gdy będziemy chcieli wykonywać odpowiednie prace oraz zadania. Rolnicy muszą wiedzieć, jak rozpoznać dobre materiały wysokiej jakości od tych, których jakość pozostawia nadal wiele do życzenia – od tego zależy jakość ich plonów i prac gospodarczych.
Co musimy wiedzieć o folii kiszonkarskiej?
Bardzo często spotkać się można z rolnikami, których głównym zajęciem jest hodowla zwierząt, przeważnie bydła. Bardzo często jednak oprócz tego posiadają oni też swoją ziemię, na której uprawiają różnego rodzaju zieleninę, posiadają też liczne pastwiska. Pozwala to wykarmić nasze bydło w sezonie letnim, ale sprawa komplikuje się, gdy nadchodzi zima. Wówczas posiadać trzeba odpowiednie zapasy, a do ich stworzenia posłuży nam właśnie taka folia. Można pod nią trzymać właściwe dla nas zapasy zieleniny, które samoczynnie zaczną się kisić, przez co zmieni się ich charakter. W wielu gospodarstwach znajdzie się folia kiszonkarska 8×33, pod którą schować można zieleninę do zakiszenia. Taka pasza posiada od czterdziestu do sześćdziesięciu procent suchych składników, dlatego idealnie nadaje się do zbalansowania diety naszych zwierząt. Dobra folia zabezpieczy kiszonkę na tyle, że będziemy mogli korzystać z niej także zimą, bez potrzeby magazynowania jej pod dachem, w stodole, co byłoby dla nas skomplikowanym procesem.
Chociaż kiszonką karmi się przede wszystkim bydło, może ono stanowić też uzupełnienie diety dla innych zwierząt. Musimy jednak zdać sobie sprawę z procesów technologicznych, które koniecznie trzeba wypełniać, gdy będziemy chcieli rozwiązywać zagadnienia tego typu. Folia musi być trwała, inaczej wiatr i pogoda ją zniszczą, a nasza kiszonka zepsuje się, zanim będzie gotowa.