Jak działają elektrozawory do zraszaczy?

 

Każdy z nas marzy o własnym domku z ogródkiem. Nam się udało spełnić to marzenie. Wybudowaliśmy z mężem duży, nowoczesny dom z przepięknym ogrodem w stylu japońskim.  W naszym ogrodzie mamy krzewy i kwiaty w kolorze białym i delikatnym, jasnym różu. W całym ogrodzie mamy zieloniutki trawnik, który wymaga codziennej pielęgnacji i dbałości.

Zraszacze w japońskim ogrodzie

elektrozawory do zraszaczyPielęgnacja trawnika wymaga od nas sporego wysiłku. Żeby trawnik był zielony i piękny trzeba codziennie go podlewać, nawozić w odpowiednim czasie i kosić itp. Żeby ułatwić sobie pracę w ogrodzie kupiliśmy i zamontowaliśmy w nim sporo zraszaczy. Trawę, krzewy i kwiaty podlewamy często, prawie codziennie i dlatego potrzebne były elektrozawory do zraszaczy. Elektrozawór to  po prostu urządzenie służące do kontroli przepływu we współpracy ze sterownikiem. Urządzenie sterujące daje sygnał do elektrozaworu i po czym za pomocą cewki otwierany jest zawór, dzięki czemu woda może swobodnie przepływać w kierunku wybranej sekcji. Dzięki temu ogród jest podlewany równomiernie, przez cały zaprogramowany czas. Całe sterowanie  elektrozaworami jest bardzo proste  odbywa się elektrycznie. Odpowiedni elektrozawór pomógł nam dobrać fachowiec w sklepie ogrodniczym. Przy doborze elektrozaworu bardzo duże znaczenie ma podanie napięcia oraz moc a także rodzaj zasilania. Byliśmy bardzo zadowoleni z zakupu zraszaczy, ułatwiły nam one bardzo pracę w naszym ogrodzie.

W sklepach ogrodniczym można bez problemu kupić elektrozawory do zraszaczy. Elektrozawory przeznaczone są do  do sterowania przepływem czystej, chłodnej wody przy nawadnianiu roślin ogrodniczych i rolniczych a przede wszystkim trawników. Są one po prostu niezbędne w kążdym ogrodzie. W naszym sprawdziły się rewelacyjnie.