Zestaw do ćwiczeń

Trening siłowy umożliwia nam w dość szybkim tempie wyrzeźbić sylwetkę i poprawić ogólną kondycję fizyczną swojego ciała. Większość ludzi jest zdania, że trening siłowy można wykonać tylko i wyłącznie na siłowni z użyciem ciężarów. Tymczasem trening siłowy z własną masą ciała jest równie dobry. Jego największą zaletą jest to, że możemy go wykonywać prawie wszędzie. Podczas takiego treningu skutecznie rozwiniemy swoją muskulaturę i zgubimy zbędne kilogramy. Będziemy lepiej się czuć i lepiej wyglądać.

Zestaw do street workout

zestawy street workoutWiększość miast posiada place do street workout. Jeśli w naszym mieście nie ma takiego placu lub z jakiegoś powodu chcemy mieć taki plac na wyłączność, to możemy kupić sobie urządzenia umożliwiające trening z własną masą ciała. Zestawy street workout są dostępne na rynku już od wielu lat. W skład podstawowego zestawu zazwyczaj wchodzą dwa drążki o różnej wysokości i dwie poręcze. Taki zestaw umożliwi nam wykonanie pełnowartościowego treningu z własną masą ciała. Na takim zestawie możemy wykonać nawet kilkadziesiąt ćwiczeń. Urządzenia wchodzące w skład zestawu wyprodukowane są z wysokiej jakości stali, dzięki temu ich odporność na uszkodzenia mechaniczne jest na naprawdę bardzo dobrym poziomie. Kilka warstwa lakieru nałożonych metodą proszkową, a następnie utwardzonych w wysokiej temperaturze w piecu lakierniczym, zabezpiecza jest przed korozją. Urządzenia zostają nam przywiezione w częściach, musimy je poskręcać w jedną całość, a następnie zakotwiczyć w gruncie. Ważne jest to, aby zrobić to dokładnie, najlepiej kierując się wytycznymi zawartymi w instrukcji montażu. Dzięki temu będziemy mieli pewność że wszystko jest tak jak należy, a korzystanie z zakupionego przez nas zestawu street workout jest bezpieczne.

Dobrej jakości zestaw, który posłuży nam przez conajmniej kilka lat, zapłacimy od pięciuset złotych do tysiąca dwustu złotych. Oczywiście są dostępne droższe, bardziej rozbudowane zestawu, jednak na początku powinniśmy szukać we wspomnianym przedziale cenowym. Wraz ze wzrostem doświadczenia będziemy mogli dokupić sobie urządzenia i wzbogacić swój zestaw. Zakupu najłatwiej i najwygodniej jest dokonać przez internet. Możemy to zrobić poprzez jeden z portali aukcyjnych lub zamówić ze strony producenta.