Zdrowe ciało dzięki fizjoterapii

Niestety długa i monotonna praca siedząca, negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i kręgosłup. Zaczynamy się garbić, obciążamy w sposób znaczący odcinek szyjny i lędźwiowy, a także, nosimy źle dobrane buty. Nie tylko szpilki niszczą nasz kręgosłup… Płaskie obuwie również. Jeśli dodatkowo, dojdzie nam jakiś przewlekły ból stawów czy mięśni, trudno normalnie funkcjonować. Higiena pracy, odpowiednia postawa, czy wzmacnianie mięśni na co dzień, to podstawa zdrowego funkcjonowania i inwestycja w nasze zdrowie.

Czy rehabilitacją możemy wyleczyć ból mięśni?

rehabilitacja BemowoOdpowiedź nasuwa się sama… Jeśli tylko znajdziemy odpowiedniego specjalistę, który dobierze nam idealny masaż oraz zabiegi fizykalne, efekty będą szybkie i długotrwałe. Ważna jest systematyczna praca nad swoją postawą. Nowoczesne procedury rehabilitacyjne na Bemowie, umożliwiają poprawę postawy już po kilku aktywnych wizytach. Najczęściej rehabilitacja jest zalecana osobom po wypadkach. Uraz, złamania, czy inne problematyczne sytuacje wykluczają nas z codziennego życia. Terapeuci, wiedzą, że każdy przypadek jest indywidualny. Ilość serii zabiegowej, rodzaj terapii oraz częstotliwość wizyt, uzależniona jest od rodzaju problemu. Osoby, które są zdrowe, ale mają lekkie skrzywienie kręgosłupa, czy narzekają na nawracające bóle mięśni, powinny prewencyjnie odwiedzać fizjoterapeutę i korzystać z masażu leczniczego. Pobudzanie krążenia, czy rozgrzewanie mięśni jest zbawienne przy minimalizowaniu dyskomfortu w poszczególnym odcinku. Systematyczna praca nad osobą chorą umożliwia szybszy powrót do zdrowia. Gabinety rehabilitacyjne wyposażone są w innowacyjne metody leczenia wielu urazów. Dla osób niepełnosprawnych jest również możliwa rehabilitacja Bemowo posiada bardzo dobrze zorganizowaną placówkę leczniczą. Wizyty umawiane są drogą telefoniczną lub internetową. Obiekt, oferuje również wizytę u lekarza w celu dobrania odpowiedniego programu leczenia. Fizjoterapeuci natomiast, prowadzą indywidualne lub grupowe zajęcia terapeutyczne. 

Masaże lecznicze są dedykowane dla osób w każdym wieku. Warto inwestować swój czas w poprawę jakości życia i w swoje zdrowie. Kręgosłup jest tylko jeden. Zdrowy kręgosłup, to lepsza jakość życia, a dobrze przeprowadzony masaż, poprawia nasze samopoczucie i zakres ruchów. Ból, z jakim przyszło nam się zmierzyć może być wykluczony lub zminimalizowany. Warto pracować nad swoim ciałem, ponieważ jak brzmi znane powiedzenie: “ w zdrowym ciele, zdrowy duch”.