Zastosowanie mat antypślizgowych

To bardzo praktyczny i powszechnie stosowany element, który powodzeniem cieszy się przede wszystkim w różnego rodzaju halach produkcyjnych, magazynach a także przestrzeniach, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo, a w celu jego zapewnienia stosuje się materiały niwelujące ryzyko poślizgu pracownika. Dzięki odpowiedniej technologii maty są bardzo wytrzymałe i z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez długi czas.

Wytrzymałe maty antypoślizgowe

guma antypoślizgowa jodełkaDzięki odpowiedniemu stopowi gum, materiał finalny, otrzymany w postaci mat antypoślizgowych, wykazuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swoim właściwościom stosowany jest w różnego rodzaju gałęziach przemysłu jako gotowy element lub materiał do produkcji różnego rodzaju wycieraczek i podkładek. Jako produkt gotowy do użytku, guma antypoślizgowa jodełka, niejednokrotnie stanowi element nieodzowny stanowisk pracy, gdzie pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa pracownikom oraz wpływa na ich komfort pracy. Maty stosowane są wszędzie tam, gdzie ważne jest stworzenie odpowiedniego podłoża, także o działaniu wygłuszającym dźwięki. Dlatego wykorzystywane są także w warsztatach samochodowych i innego rodzaju punktach usługowych. W niektórych przypadkach maty stosuje się jako element taśmy produkcyjnej, z uwagi, iż zapewniają transportowanym materiałom odpowiednią przyczepność. Producenci najczęściej składują ten produkt w rolkach, co ułatwia jego magazynowanie, przewidują jednak możliwość dostarczenia produktu na gotowego na wymiar. Dzięki odpowiedniej warstwie tanku, stosowanej podczas rolowania, maty nie sklejają się, co ułatwia ich późniejszy montaż lub odpowiednie przygotowane do dalszego procesu obróbki. Produkt dostępny jest także w formie płyt gumowych.

Dzięki odpowiednim właściwościom, przede wszystkim dobrej przyczepności oraz niewielkiemu czynnikowi odkształceń, materiał ten ma szerokie zastosowanie w przemyśle, jako element podłoża. Świetnie sprawdza się jako podłoga na różnego rodzaju stanowiskach pracy. Obecność gumy antypoślizgowej ma realny wpływ na bezpieczeństwo pracowników oraz komfort pracy. Mata ma także właściwości wygłuszające dźwięki, przez co chętnie stosowana jest w warsztatach samochodowych oraz przestrzeniach magazynowych, a także jako element taśm produkcyjnych.