Zalety stosowania peelingu

Jeśli marzymy o tym, by nasza skóra była piękna, gładka i długo zachowała młodość, należy odpowiednio się o nią troszczyć. Podstawą jest jej odpowiednia higiena codzienna, a także zdrowa zbilansowana dieta. Cera na pewno odwdzięczy się tym, co od nas dostaje. Jeśli będzie odpowiednio nawilżona i pielęgnowana, to zapewni nam świeży i młody wygląd na długi czas.

Peeling poprawiający stan skóry

mokosh peelingZłuszczanie skóry w celu uzyskania jej gładkości i poprawy ukrwienia znane były kobietom już od czasów starożytności. Zdrowotny cel uświęca środki, bowiem wielu z nas pozbywanie się jej warstw nie kojarzy się w pierwszej chwili pozytywnie. Jest to jednak mylne rozumowanie. Nie pozbywamy się żywej skóry, lecz ledwie jej martwego naskórka. Oprócz tego, że skóra staje się dzięki temu gładsza i jędrniejsza, to dodatkowo jej masaż w trakcie wykonywania zabiegu znacznie poprawia ukrwienie. Mokosh peeling pozwoli zachować zdrową skórę i młody wygląd na długie lata. Jeśli zależy nam na szybkich i skutecznych efektach, wystarczy stosować go raz na tydzień. Nie jest to zabieg wymagający zaawansowanych umiejętności. Warstwę kosmetyku rozprowadza się na wybranym obszarze ręcznie – za pomocą gąbki lub rękawicy do peelingu. Następnie okrężnymi ruchami aplikujemy kosmetyk na skórę. Po wszystkim zmywamy go letnią wodą. Lepsze efekty uzyskamy, jeśli do zabiegu dołączymy płukanie ciała naprzemiennie ciepłą i chłodną wodą – ta technika zapewni skórze jeszcze lepsze ukrwienie i poprawi ogólne krążenie krwi.

Istnieje wiele wariantów kosmetyku do wyboru. Do twarzy polecany jest odrębny specyfik, a co ciała inny. Występuje w wersji drobno- i grubo-ziarnistej, jak i enzymatycznej. Polecany jest zwłaszcza do cery wrażliwej, skłonnej do alergii i podrażnień. Posiada atesty i certyfikaty towarzystw dermatologicznych i jest w 100% bezpieczny dla zdrowia. Mogą go stosować również kobiety w ciąży.