Zalety nawadniania boiska piłkarskiego

Granie w piłkę na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowe. Ma również wielu swoich zwolenników. Niektórzy nie wiedzą jednak, ile pracy potrzeba na to, aby zadbać o teren, który jest przeznaczony do tego, abyśmy mogli uprawiać ten sport.

Praca z nawadnianiem boiska piłkarskiego

nawadnianie boiska piłkarskiegoDo zadbania o tereny przeznaczone do uprawiania sportów możemy zainstalować specjalne systemy Nawadnianie boiska piłkarskiego może być według tych systemów naziemne oraz podziemne. Systemy nawadniające naziemne, jak sama nazwa wskazuje- umieszczone są nad ziemią. Jest to kwestia o tyle prostsza, że można je ustawiać w dowolnym miejscu i przenosić. Są to systemy proste w instalacji oraz względnie tanie. Jednak nie są one ekonomiczne pod kątem dłuższego użytkowania a także powodują, że używane jest dużo wody. Musimy też pamiętać o tym, aby pilnować tego, w których miejscach urządzenia do nawadniania stały i przestawiać je w kolejne miejsca. Kolejny system to system nawadniania podziemnego. Jest to system stały, dlatego jest najlepszy kiedy planujemy dużą inwestycję i boisko będzie na stałe znajdowało się w danym miejscu. Są to najczęściej zraszacze, które część budowy mają pod powierzchnią ziemi a część wystaje ponad powierzchnię ziemi. Najczęściej systemy te są używane dla pól golfowych oraz kortów tenisowych. Trzeba więc wybrać odpowiedni system nawadniający dostosowany do odpowiedniego boiska. Jest to kwestia bardzo ważna, dlatego, że w ten sposób możemy określić, który system będzie najbardziej ekonomiczny.

Poprawne działanie instalacji uwarunkowane jest odpowiednim doborem systemów. To, że sprzęt czasem nie spełnia swojej funkcji tak jak było zamierzone często jest spowodowane złym doborem do rodzaju podłoża oraz źle sporządzonym projektem technologicznym.