Zalety elewacji wentylowaych

Od kilku lat znacznie więcej uwagi niż kiedyś przykłada się do wyboru odpowiedniego materiału elewacyjnego. Okazuje się, że wybór takiego materiału może mieć znaczny wpływ na użytkowanie danego budynku w przyszłości. Ważne by wybierać materiały trwałe, a jednocześnie takie, które pozwolą na swobodną wymianę powietrza.

Jak montuje się elewacje wentylowane?

fachowe elewacje wentylowane - montażW ciągu kilkunastu ostatnich lat wzrosło znaczenie nowoczesnych materiałów elewacyjnych, wykonanych w oparciu na przykład o płyty kompozytowe. Jak pokazują doświadczenia użytkowników, takie materiały są gwarancją dużej odporności, ale także i swobodnej wymiany powietrza pomiędzy elewacją, a ścianami danego budynku. Szczególną popularnością cieszą się więc fachowe elewacje wentylowane – montaż takich elewacji jest dosyć trudny i wymaga profesjonalnej pomocy. Trzeba pamiętać o tym, że takie materiały montuje się w zupełnie inny sposób niż tradycyjne pokrycie elewacji. W tym celu potrzebne jest do tego odpowiednie rusztowanie, które pozwoli na zachowanie odstępu pomiędzy danym materiałem elewacyjnym, a ścianą budynku. Wszystko po to, aby spodnia cześć materiałów elewacyjnych nie ulegała zawilgoceniu, co w praktyce oznaczałoby również zawilgocenie ścian. Wiązałoby się to oczywiście z szeregiem różnych problemów, związanych z zawilgoceniem ścian, czyli przede wszystkim z rozwojem na nich pleśni, jak również grzyba, którego później bardzo trudno jest się pozbyć. Szczególnie ważne jest zachowanie niewielkich odstępów między poszczególnymi płytami kompozytowymi i odpowiednie ich zabezpieczenie. Sam wybór materiałów do elewacji wentylowanych również jest bardzo ważny i powinien być uzależniony również od tego, w jakim stylu chcemy wykończyć dany budynek. Różnorodność materiałów do elewacji wentylowanej jest bardzo duża – bardzo popularne są na przykład te materiały, które przypominają do złudzenia na przykład drewno czy też kamień. Jednocześnie, takie materiały są znacznie bardziej trwałe od tych naturalnych surowców i nie wymagają żadnych prac zabezpieczających czy też impregnacji.

Popularność elewacji wentylowanych w ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosła. Są to elewacje, które cechują się dużą trwałością. Przy ich pomocy można także zadbać o odpowiednią wentylację ścian zewnętrznych w naszym domu, co pozwoli się z kolei ustrzec przed wieloma różnymi problemami.