Zalety cienkiej izolacji termicznej

Zastosowanie izolacji termicznej budynku mieszkalnego jest uznawane za jeden z elementów inwestycji, o który powinno się zadbać odpowiednio wcześniej. Ważnym aspektem jest rozważenie różnego typu materiałów do izolacji termicznej, aby wybrać ostatecznie najbardziej optymalne rozwiązanie. Warto również zorientować się, jakie rodzaje materiałów izolacyjnych są najczęściej wykorzystywane w przypadku budownictwa jednorodzinnego, jakie mają one właściwości i czy warto się na nie zdecydować w konkretnych przypadkach.

Stosujemy nowoczesną izolację termiczną

bardzo cienka izolacja termicznaOcieplona elewacja domu, fundamentów czy poddasza to w budownictwie standardowe etapy inwestycji. Pominięcie odpowiedniej izolacji termicznej nieruchomości może spowodować straty ciepła, które szczególnie będą odczuwalne w sezonie grzewczym. Przepisy dotyczące prawa budowlanego nie stawiają wymagań co do efektywności termoizolacji, jednak im będzie ona wyższa, tym niższe koszty ogrzewania nieruchomości będzie się ponosiło. Korzystnym wyborem może być bardzo cienka izolacja termiczna. Nie należy skupiać się na jak najgrubszej warstwie izolacyjnej, ponieważ nie jest to czynnik, który wskazuje na skuteczność termomodernizacji w budownictwie. Zamiast tego liczy się technologia budowy przegród w taki sposób, aby nie powstawały mostki termiczne przez które ucieka ciepło. Nieprawidłowo wykonywana izolacja termiczna może wiązać się ze stratami nawet na poziomie 70%. Najlepszym wyborem jest izolacja termiczna budynku, która polega na montażu materiału termoizolacyjnego na zewnętrznej stronie nieruchomości. Ocieplona elewacja wiąże się z niższym zużyciem energii cieplnej, co docelowo przełoży się na znacznie niższe rachunki za ogrzewanie. Dla wielu inwestorów kluczowym czynnikiem w czasie wyboru formy termoizolacji są także koszty.

Jeżeli jesteśmy na etapie podejmowania decyzji, jaki rodzaj materiałów termoizolacyjnych chcemy zastosować we własnym domu, powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi właściwościami każdego rodzaju. Dzięki temu porównamy mniej więcej współczynniki lambda czy współczynniki przewodzenia ciepła w przypadku konkretnych materiałów do termoizolacji. Najczęściej stosowany w takich przypadkach jest styropian, wełna mineralna, polistyren ekstradowany oraz włókna celulozowe i każdy rodzaj ma inne właściwości.