Wytrzymała smycz dla psa dużej rasy

Adopcja psa była spełnieniem moich marzeń. W końcu się na to zdecydowaliśmy, ponieważ uznaliśmy, że możemy psiakowi zapewnić odpowiednie warunki. Udało się nam znaleźć psiaka, którego postanowiliśmy przygarnąć. Jest on całkiem spory – psy dużych raz od zawsze bardzo się nam podobały. Musieliśmy kupić kilka potrzebnych rzeczy. Zależało nam bardzo na tym, by psiak się u nas dobrze czuł, zarówno w domu, jak również podczas codziennych spacerów.

Jaką smycz wybrać dla sporego psa?

odpowiednia smycz dla dużego psaPodczas spacerów trzeba psa mieć na smyczy, by zapobiec jego ucieczkom czy uchronić go przed wbiegnięciem w jakieś niebezpieczne miejsce, jak na przykład ulica. Dobór smyczy jest bardzo ważny, ponieważ od niej w dużej mierze zależy bezpieczeństwo naszego psiaka, a także wygoda podczas spacerowania. Odpowiednia smycz dla dużego psa powinna być wykonana z trwałych materiałów. Taki pupil może mieć naprawdę sporo siły, trzeba więc mieć pewność, że nie zerwie smyczy, nawet jeżeli mocno szarpnie. Nawet psy, które potrafią grzecznie chodzić na smyczy, mogą czasami pociągnąć. Może się zdarzyć, że zauważą kota czy ptaki siedzące na chodniku i postanowią za nimi pobiec. Trzeba być przygotowanym na takie sytuacje, by móc swojego pupila odciągnąć, kiedy jest taka potrzeba. Smycz musi być więc trwała. W przypadku dużych psów zazwyczaj stosuje się nieco szersze smycze, które wykonano z wytrzymałych materiałów. Zastanawialiśmy się jeszcze nad tym, jaką długość powinniśmy wybrać. Opcji do wyboru było całkiem sporo. Na co dzień wybraliśmy smycz średniej długości, która pozwala na wygodne trzymanie psa przy nodze, jednak daje mu również możliwość swobodnego biegania w pobliżu. Kupiliśmy jeszcze dłuższą wersję, której będziemy używać w miejscach, gdzie pies może mieć większą swobodę.

Wybierając akcesoria dla swojego psa stawialiśmy na wytrzymałe materiały. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych ras, które mogą mieć naprawdę sporo siły. Udało się nam znaleźć estetyczną smycz, która świetnie sprawdza się podczas spacerów. Nie musimy się martwić, że pies ją zerwie – jest naprawdę trwała. Przy okazji bardzo ładnie wygląda. Mieliśmy do wyboru smycze o różnych długościach. Wybraliśmy dwie różne, by móc z nich korzystać w różnych miejscach, w zależności od sytuacji.