Wygoda znad oceanu – meble w stylu Hamptons

Oglądając amerykańskie firmy, często widzimy wnętrza wypoczynkowych, nadmorskich willi. Urządzone są prosto, wygodnie i elegancko. Króluje w nich biel, dobrej jakości, drewniane meble, wygodne sofy i nadmorskie dodatki: liny, lampiony i szklane wazony. Ten motyw American Dream związany jest ze stylem Hamptons. Nazwa jest oczywiście synonimem luksusu i wygody dla każdego, kto chce mieszkać i wypoczywać w stylowych wnętrzach.

Zestawy mebli w stylu Hamptons

styl hamptons meblePomysły zaczerpnięte od amerykańskiej klasy średniej, przypadły do gustu mieszkańcom Europy. Dla każdego, kto chciałby odkryć styl Hamptons meble są jego głównym elementem charakterystycznym. Przede wszystkim zestawy do salonu i pokoju gościnnego. Są to dobrej jakości sofy i materiałowe, tapicerowane narożniki rozkładane. W stylu Hamptons liczy się wygoda, funkcjonalizm i uniwersalizm zastosowań. Dlatego rozkładana sofa, bądź narożnik posłużą jako mebel do spania i codziennego wypoczynku. Do tego, koniecznie dobierzmy drewniany stolik, z naturalnego drewna, o jasnym, miłym kolorycie. Najbardziej charakterystyczne są jednak szafki. Bez wątpienia, amerykanie wprowadzili tu piękne, stylowe modyfikacje, z których i w Europie możemy korzystać. Szafy, komody, kredensy i inne typy mebli drewnianych, najczęściej pojawiają się w kolorze białym lub z białymi frontami. Zwykle są one matowe, często widać delikatne usłojenie drewna, spod warstw lekko kryjących. Dodatkowo ładnie wyglądają fronty żłobione, w pionowe pasy, naśladujące kształtem marynarskie meble z kajut i łodzi. Wygodne, duże łóżka polecane są do sypialni. Nie ma tu limitu rozmiarów: im większe, tym lepsze. Wygodne, wysokie materace maja zapewnić spokojny sen i niczym nie zmącony nocny wypoczynek. Pośród dodatków, królują poduszki w jasnych odcieniach, jednobarwne, z dobrych tkanin.

Podstawą stylu Hamptons są meble w odcieniach bieli. Fronty szaf mogą być matowe lub pokryte lekką farbą pół-kryjącą. Dobrej jakości materiały, naturalne, solidne drewno, to podstawa. Wśród dodatków należy wyszczególnić wygodne poduchy, drobiazgi kojarzące się w wakacjami, rejsem statkiem i wodą. Ze stylem Hamptons można zestawić styl marynarski, motywy kotwicy, statku, muszli, żaglówek. Podobnie dobierzemy białe ramy do obrazów i zdjęć z tematyką wakacyjną i wodą.