Wybór paneli drewnianych

 

Rynek pokryć podłogowych jest bardzo rozbudowany. Dzięki temu urządzając mieszkanie, czy dom, albo dokonując remontu tego rodzaju miejsc mamy bardzo dużą możliwość wyboru poszczególnych pokryć, które są w stanie zaspokoić nasze oczekiwania. W przypadku podłóg w pomieszczeniach takich jak sypialnia, czy salon najczęstszym wyborem są panele podłogowe. Wynika to przede wszystkim z kilku ważnych czynników oraz ich właściwości.

Niedrogie panele podłogowe

laminowane panele podłogowePo pierwsze panele podłogowe co do zasady wykonane są z różnych odmian drewna. Niekiedy może to znacząco determinować ich grubość, czy też trwałość. W związku z tym dokonując wyboru tego rodzaju pokryć zazwyczaj zwracamy uwagę na to, z jakiego drewna są one wykonane. Najbardziej popularne okazują się zazwyczaj panele wykonane z dębu. Poza dużą trwałością cechują się również możliwością wyboru różnych wariantów kolorystycznych. Z tego też powodu niezwykle ważne jest odpowiednie sprawdzenie ofert w poszczególnych sklepach. Inną ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze paneli podłogowych jest kwestia pokrycia ich powłoką ochronną zwaną inaczej laminatem. Jeśli chodzi o laminowane panele podłogowe są one nie tylko bardziej odporne na zarysowania, ale również bardziej estetyczne. Laminowanie paneli nadaje im połysku. W ten sposób bardzo często możemy je dobrać w sposób odpowiedni do wystroju wnętrza. Warto jest przede wszystkim zwrócić na to uwagę. Cena paneli jest uzależniona od tego, jak wykonane są dane panele oraz jaką posiadają klasę ścieralności. Klasa ścieralności określa ich wytrzymałość na uszkodzenia. Z tego też powodu bardzo ważną rzeczą jest sprawdzenie tego parametru. Im klasa ścieralności danych paneli jest wyższa, tym bardziej są one odporne na uszkodzenia. W związku z tym konieczne jest ustalenie, jaki typ paneli będzie odpowiedni dla nas.

Co do zasady różnica w cenie pomiędzy panelami z wysoką klasą ścieralności, a tymi z niższą może być dość znaczna. Niekiedy może ona wynosić nawet kilkadziesiąt złotych. Warto jest w związku z tym dokonać weryfikacji tego rodzaju czynników. Pozwoli nam to na dokonanie odpowiedniego typu paneli w zależności od tego, jak często korzystamy z danego pomieszczenia. Ponadto duże znaczenie może mieć fakt posiadania dzieci, albo zwierząt.