Wybieramy meble do ogrodu

Urządzając nowy dom, planujemy dokładnie każdy szczegół wykończenia, umeblowania i dekoracji. Wszystko musi idealnie do siebie pasować i stanowić jedną spójną całość. Niestety nie każdy pamięta w tym wszystkim o ogrodzie. Ten zostawiamy zazwyczaj na sam koniec prac remontowo-wykończeniowych. Często też nie mamy na niego konkretnego pomysłu. A warto byłoby, aby również to, co znajduje się w ogrodzie, wpisywało się w ogólny styl panujący we wnętrzach.

Drewno, technorattan, a może metal?

meble ogrodowe z technorattanuNajistotniejszym wyposażeniem każdego ogrodu, lub wychodzącego na ogród tarasu, są meble ogrodowe. Obok rosnącej roślinności, to one tworzą zachęcającą do wypoczynku przestrzeń. Warto zatem przemyśleć kupno ogrodowego zestawu wypoczynkowego pod kątem zarówno użyteczności, jak i wizualnego dopasowania do panującego w ogrodzie klimatu. Na rynku dostępnych jest kilka różniących się między sobą opcji. Mamy meble wykonane z metalu, które świetnie prezentują się w ogrodach o dzikim charakterze. Są raczej mało wygodne, dlatego nie poleca się kupna całego zestawu, a jedynie kilka pojedynczych elementów, bardziej do ozdoby, niż codziennego użytku. Bardzo popularne są obecnie meble ogrodowe z technorattanu. Choć wykonane z tworzywa sztucznego, do złudzenia przypominają naturalny rattan. Doskonale sprawdzą się zarówno jako wygodny zestaw wypoczynkowy z miękkimi poduchami, jak i komplet jadalniany z krzesłami i wysokim stołem, gdzie wygodnie zjemy posiłek. Meble ogrodowe z technorattanu, prócz ładnego wyglądu, są również łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na warunki atmosferyczne, nie trzeba ich impregnować. Są bardzo lekkie, wygodne, oraz proste w montażu. Równie piękne i użyteczne są drewniane zestawy, które cieszą klasyczną elegancją. Pasują zarówno do bardzo nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Pamiętać jednak należy, że trzeba je impregnować. Niezabezpieczone drewno źle znosi wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. Aby cieszyć się drewnianymi meblami przez wiele lat, trzeba dbać o nie regularnie.

Ogrodowe zestawy mebli powinny być równie piękne, co użyteczne. Warto zatem postawić zarówno na praktyczne rozwiązania, jak i atrakcyjny wygląd samego mebla. Dopasujmy zestaw ogrodowy do panującego w ogrodzie klimatu, nie zapominając jednocześnie o charakterze wnętrza domu. W ten sposób ogród lub taras staną się zewnętrznym przedłużeniem tego, co dzieje się w środku.