Wybieramy dobrą cewkę sprężarki

Osoby korzystające z klimatyzacji często mają obszerną wiedzę na temat tego, jakie pojawiają się uszkodzenia oraz w jakich przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z usług profesjonalnych serwisów. Warto dowiedzieć się także, w jaki sposób działa kompresor klimatyzacji, do czego służy, a także dlaczego się psuje. Poznamy także poszczególne elementy, jak na przykład cewka sprężarki, która także odpowiada za prawidłowe działanie.

Wykorzystanie cewki sprężarki

cewka sprężarki ze sklepuUkład klimatyzacji jest podobny w swojej budowie do układu chłodzenia. Zarówno w jednym, jak i w drugim krąży czynnik chłodzący, oba służą do chłodzenie, a za chłodzenie odpowiada chłodnica o bardzo zbliżonym kształcie. Także parownik klimatyzacji ma swój odpowiednik w układzie chłodzenia, którym jest nagrzewnica. Jednym z elementów najbardziej odróżniających klimatyzacje od układu chłodzenia silnika jest obecność sprężarki. Służy ona nie tylko do wprawiania w ruch czynnika, ale jednocześnie do jego sprężania. To sprężenie czynnika powoduje, iż klimatyzacja chłodzi. Kompresor klimatyzacji jest pewnego rodzaju pompą ssąco-tłoczącą, a jednocześnie urządzeniem sprężającym. W niektórych układach klimatyzacji sprzęgło jest włączane i wyłączane, przez co pracuje w sposób cykliczny. W innych sprężarkach klimatyzacji sprzęgło jest załączone na stałe oraz pracuje cały czas, gdy tylko klimatyzacja jest włączona. Cewka elektromagnetyczna odpowiada za załączanie lub rozłączanie sprężarki ze sprzęgłem i znajduje się wewnątrz koła pasowego. W momencie włączenia klimatyzacji przez cewkę elektromagnetyczną zaczyna przepływać prąc. A wytworzone pole magnetyczne zaczyna przyciągać tarczę sprzęgłową do koła pasowego, które przenosi napęd do sprężarki klimatyzacji. Dobrym zakupem będzie cewka sprężarki ze sklepu. Takie elementy klimatyzacji powinny być kupowane w sprawdzonych punktach.

Osoby korzystające z klimatyzacji, mogą napotkać różne nieprawidłowości w jej działaniu. Niezwykle ważne jest to, aby zlokalizować przyczynę nieprawidłowości. Zazwyczaj są one zlokalizowane w sprężarce i w jej elementach, jak na przykład w cewce sprężarki, w przypadku której wszelkie nieprawidłowości będą przekładały się na niewłaściwą pracę klimatyzacji. Dlatego w razie jakichkolwiek uszkodzeń ważna jest wymiana na nowy i sprawny element.