Wegańska witamina D3

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu konieczne jest dostarczanie mu witamin, minerałów oraz składników odżywczych w odpowiedniej ilości. Większość z nich możemy dostarczyć z pożywieniem, jednak przyznać trzeba, że nie każdy ma tyle czasu, aby przygotowywać zdrowe, bogate w składniki odżywcze posiłki, które w zupełności pokryją potrzeby naszego organizmu. Z tego powodu czasem potrzebujemy dodatkowej suplementacji.

Skuteczna suplementacja wysokiej jakości witaminą D3

naturalna wegańska witamina D3Jednym ze związków, który szczególnie jest popularny w ostatnim czasie jest witamina D3. Na pewno każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że witamina D3 jest syntetyzowana przez nasz organizm pod wpływem słońca. Problem polega na tym, że od września do kwietnia na naszej szerokości geograficznej temperatura oraz ilość słońca nie jest wystarczająca, aby pokryć potrzeby naszego organizmu. Z tego powodu potrzebujemy dodatkowej suplementacji wysokiej jakości witaminą D3. Aby wybrać odpowiedni suplement powinniśmy kierować się kilkoma zasadami – przede wszystkim ważne jest, aby witamina była rozpuszczona w tłuszczu. Witamina D3 jest jedną z czterech witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, w związku z czym lepiej się ona wchłania i przyswaja przez nasz organizm w takiej postaci. Suplementując również powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby przyjmować ją z bogatym w zdrowe tłuszcze posiłkiem. Warto zwrócić również uwagę na to, że naturalna wegańska witamina D3 może mieć różną zawartość cholekalcyferolu. Większość produktów z witaminą D3 zawiera dwa tysiące jednostek, jednak zdarzają się również takie preparaty, które zawierają jej tysiąc jednostek, ale także cztery tysiące. Jeśli więc poddaliśmy się badaniu krwi, na podstawie którego zostało stwierdzone, że mamy niedobory to warto postawić na większą dawkę witaminy D3.

Jeśli jednak badania nie wykonywaliśmy to wystarczy zastosować dwa tysiące jednostek witaminy D3. Dzieci do dziesiątego roku życia również powinny prowadzić suplementację. Wystarczy im jednak niższa dawka witaminy, czyli tysiąc jednostek. Witamina D3 pełni wiele ról w naszym organizmie – jest niezbędna do prawidłowego wchłaniania wapnia, a przez to pośrednio bierze udział w profilaktyce rozwoju osteoporozy, a także wpływa na naszą odporność.