wariograf - skuteczność w sądzie

Wariograf i jego skuteczność na salach sądowych

Badanie wariografem może należeć do skutecznych, jednak w Polsce jest to jednak dość kontrowersyjny temat, jest wiele nieścisłości w prawie, jeśli chodzi o użycie wariografu podczas przesłuchań czy rozpraw sądowych. Aby zagłębić się w temat, należy sięgnąć głębiej w zakamarki internetu i poczytać o regulacjach prawnych odnośnie tego tematu. Kiedy, w jakich przypadkach użycie wariografu jest możliwe i właściwie w jakim celu się je wykonuje.

Wariograf w sądzie — skuteczność, regulacje prawne

wariograf - skuteczność w sądzieWariograf choć ma wiele cech, które ułatwiłyby policji rozwiązywanie licznych spraw, przyspieszyłby proces i sprawił, że ich praca byłaby bardziej efektywna, to niestety wykorzystywanie go podczas procesów sądowych jest niedozwolone. Nie można również używać go w trakcie samych przesłuchań, policja może korzystać jedynie z pomocy lekarza i psychologa, którzy za zadanie mają jedynie określić stan psychiczny przesłuchiwanej osoby – ważne jest, aby ustalić, czy nie ma się do czynienia z osobą chorą psychicznie, są one bowiem odpowiednio chronione przez prawo, a to ciągnie za sobą kolejne procedury, które komplikują cały proces. Czy istnieje jednak sposób, aby to obejść? Owszem, istnieje, jest jednak on dość skomplikowany i wymaga znajomości przepisów, aby przypadkiem nie posunąć się za daleko, także jest to dość ryzykowne. Czy podczas rozpraw sądowych jest potrzebny wariograf – skuteczność w sądzie jest nikła, więc nie można nazwać go narzędziem potrzebnym. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że jego wyniki traktowane są jedynie jako dowody poszlakowe, mogą tylko podeprzeć inne umotywowania. Choć jego funkcje są godne podziwu, dalej trzeba pamiętać, że jest to tylko urządzenie – można je oszukać, może się pomylić, dlatego nie traktuje się go zbyt poważnie w takich ważnych sprawach, jak rozprawy sądowe.

Wariograf to innowacyjne urządzenie, które w pewien sposób pozwala wykryć prawdę. Wydawać by się mogło, że jest to złoty środek, przecież wystarczy podpiąć podejrzanego do urządzenia, zadać kilka pytań i już, prawda? Niestety jednak nie jest to takie proste, głównie przez regulacje prawne, które mówią o wykorzystywaniu tego urządzenia. Dobrze jednak, że używanie go nie jest bezkarne i pozbawione żadnych zasad, w takim wypadku mógłby narobić dużo zamieszania.

Więcej na: https://bez-klamstw.pl/