W jakich łazienkach sprawdzi się deszczownica?

Jeszcze do niedawna deszczownice prysznicowe były luksusem, z którego mogliśmy skorzystać w przypadku świetnie prosperującego basenu. Obecnie są one szeroko dostępne, a ich montaż jest możliwy we własnym domu. Wielu, projektując własną łazienkę, zastanawia się pomiędzy wyborem tradycyjnej słuchawki, a deszczownicą prysznicową. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się drugiemu rozwiązaniu.

Zalety baterii łazienkowej z deszczownicą

baterie wannowe z deszczownicąPopularność deszczownicy prysznicowej z roku na rok wzrasta. Nic dziwnego, lista zalet wynikających z działania oraz wyglądu zewnętrznego jest naprawdę długa. Jest to rozwiązanie polecane szczególnie osobom, dla których komfort podczas użytkowania jest sprawą nadrzędną. Urządzenie pozwala na regulowanie strumienia wody, co sprawia, że prysznic należy do niezwykle relaksującego procesu. Co ciekawe deszczownice możemy dodatkowo wyposażyć w system do hydromasażu. Nowoczesne technologie sprawiają, że na powierzchni urządzenia nie osadza się kamień wapienny, który jest niezwykle uporczywy w usunięciu. Deszczownica może być zamontowana zarówno na ścianie kabiny prysznicowej jak i nad wanną. Jeżeli chodzi o baterie wannowe z deszczownicą, wybór jest przeogromny. Sam montaż urządzenia, jest niezwykle prosty. Panel sterujący umieszczany jest na ścianie, aby umożliwić komfort podczas użytkowania, z kolei głowica montowana jest około 20 centymetrów nad głową osoby użytkującej. Bateria z deszczownicą różni się od tradycyjnej głównie sposobem w jaki otrzymujemy strumień wody. W przypadku deszczownicy, jak sama nazwa wskazuje, kąpiel do złudzenia przypomina obmywanie się w strugach deszczu. Deszczownica nie tylko pozwala uzyskać niesamowite doznania podczas kąpieli. Warto zaznaczyć, że urządzenie sprawdza się doskonale jeżeli chodzi o wystrój łazienki. Jest to element niezwykle nowoczesny, co przyczynia się do zwiększenia walorów wizualnych.

Przekrój cenowy baterii z deszczownicą jest przeogromny. Jest on podyktowany w głównej mierze jakością urządzenia, a także ewentualnymi funkcjami dodatkowymi. Deszczownicę możemy bowiem wyposażyć na przykład w światło LED, które zmienia barwę w zależności od temperatury wody, z której korzystamy. Ponadto rynek oferuje nam różne rodzaje głowic: owalne, prostokątne czy nawet takie o nietypowych kształtach.