Uprawiamy truskawkę Kent

Samodzielna uprawa wielu roślin może nie tylko sprawiać nam ogromną radość, ale jednocześnie mamy świadomość tego, jaką żywność uprawiamy. Z tego powodu zwiększająca się liczba osób decyduje na własne uprawy w przydomowych ogródkach, na działkach, czy nawet na balkonach. Dzięki odpowiedniemu doborowi roślin możemy zapewnić sobie odpowiednie warunki i zadbać o to, aby mieć zawsze świeże własne owoce i warzywa.

Korzystamy z truskawek odmiany Kent

truskawki KentRównież w przypadku, kiedy zdecydujemy się na uprawę własnych truskawek, warto wybrać taką odmianę, która będzie nam najbardziej odpowiadała. Pod uwagę bierze się różnorodne czynniki, jak na przykład pora dojrzewania, wielkość, rodzaj przeznaczenia, obfitość plonów czy smak owoców. Jeżeli interesują nas wczesne truskawki Kent będzie odpowiednią odmianą. Jest to odmiana, która plonuje obficie w bardzo duże, czerwone i soczyste truskawki deserowe. Rośliny te mają znaczne zdolności adaptacyjne, dzięki czemu nie powinny być problematyczne nawet dla mniej doświadczonych osób. Jest to wczesna odmiana, która owocuje średnio od początku czerwca do końca czerwca. Truskawki mają dużą i bardzo dużą wielkość, mają kształt stożkowaty czy kształt serca. Są również bardzo słodkie i aromatyczne, które mogą być swobodnie przechowywane nawet w temperaturze pokojowej. Nic dziwnego więc, że odmiana ta jest bardzo popularna oraz chętnie wybierana przez klientów poszukujących smacznych i łatwych w uprawie odmian. Sadzonki nie są kosztowne, dzięki czemu możemy swobodnie zdecydować się na zakup takich roślin, ponieważ powinniśmy być w pełni zadowoleni z uprawy. W takich wypadkach warto również skorzystać z ofert sklepów ogrodniczych online, ponieważ zamówimy rośliny znacznie taniej.

Reasumując, jeżeli jesteśmy zainteresowani korzystaniem z samodzielnej uprawy, warto wybrać odpowiednie rośliny i warzywa. W przypadku truskawek doskonale sprawdzi się odmiana Kent, która jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć wczesne owoce, bardzo aromatyczne oraz słodkie. Dodatkowym atutem tej odmiany owoców jest łatwość uprawy, która dla wielu osób jest niezwykle ważna. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć znaczną ilością truskawek bez obawy o to, czy będą one pryskane chemicznymi środkami czy innymi niekorzystnymi specyfikami.