Transport maszyn budowlanych

Kiedy zacząłem pracę w branży przemysłowej, to nie sądziłem, że tak ważny będzie dla mnie transport. W końcu różne komponenty i części mogę zamawiać przez internet lub kupować w hurtowniach. A jak ktoś kupował ode mnie gotowe maszyny budowlane to sam przyjeżdżał je obejrzeć, a potem je zabierał własnym transportem. Jednak w końcu trafił mi się klient, który chciał mieć zapewnioną pełną obsługę.

Tani i specjalistyczny transport

tani transport niskopodwoziowyNie byłem na to przygotowany. Zawsze każdy sam sobie organizował przewóz maszyn. Ale z drugiej strony nie chciałem stracić takiego klienta. Był to znany potentat w branży, który zawsze chciał tego co najlepsze. Do tego zamówił taką ilość maszyn, że przez następne trzy miesiące mogłem nic nie sprzedawać i nadal wyszedłbym na swoje. Nie mogłem przegapić takiej okazji. Sprawdziłem, czy możliwy jest tani transport niskopodwoziowy maszyn budowlanych. Okazało się, że tak! Nie tylko niedaleko fabryki był firma, która się w tym specjalizowała, ale także która była skłonna dać mi zniżkę, ze względu na to że potrzebowałem dużej ilości aut do transportu. Poza tym, pewnie liczyli, że jeszcze nie raz do nich się zwrócę z zapytaniem o transport. Zamówiłem transport na godzinę ósmą rano, tak by maszyny dotarły do klienta przed jedenastą. Niby dystans nie był ogromny, ale musiałem doliczyć do tego czas na załadunek i rozładunek, a także to, że pojazdy specjalnie nie poruszają się tak szybko jak osobowe. Byłem tak zadowolony z obsługi tej firmy, że zapłaciłem od razu z góry, żeby mieć już wszystko pozałatwiane. Potem powiedziałem pracownikom, że planowany jest transport i dałem im listę maszyn, jaka ma być załadowana. Wszystko musiało się zgadzać w papierach. Raz jeszcze osobiście sprawdziłem maszyny, żeby nie było wpadki. Potem dopilnowałem by punkt ósma samochodu odjechały spod fabryki i sprawdziłem czy o 11 były na miejscu.

Dzięki temu, że wybrałem transport niskopodwoziowy to mogłem ładować po dwie maszyny na samochód. Transport był znakomicie przygotowany. Maszyny w czasie jazdy były dobrze zabezpieczone z każdej strony, więc nie bałem się o wypadki. Z pewnością teraz będę mówił klientom, że jakby co, to ja też mogę im dostarczyć maszyny na podane przez nich miejsce. To powinno wpłynąć korzystnie na mój biznes.