Szklane słoje z kranem

Niewątpliwie trendy obowiązujące w restauracjach często się zmieniają. Co jakiś czas jednak spod warstw kurzu odkopywany jest jakiś przedmiot, którego od dawna nie używano. Tak właśnie stało się ze słoikami. Niegdyś kojarzone jedynie z przechowywaniem zapraw, czy też dżemów, aktualnie wielofunkcyjne naczynia. Przestały być chowane po szafkach, wręcz przeciwnie, są chętnie eksponowane i używane na co dzień.

Moda na słoiki z kranem

słoiki z kranikiem na napojeWiele restauracji kreuje swój wygląd na graniczący z vintagem. Jest to powrót do łask elementów, które wykorzystywane były na co dzień nawet dekady temu i połączenie ich z nowoczesnym wyglądem wnętrz. Właśnie takie elementy jak ceramika ze starodawnymi wzorami, wiklinowe kosze, czy też szklane słoje, wracają do łask i są chętnie wykorzystywane nie tylko w lokalach restauracyjnych czy hotelach, ale również w aranżacji domowych przestrzeni. Świetnym dodatkiem do kuchni będą właśnie szklane słoiki z kranikiem na napoje. Ich niecodzienny wygląd zwróci uwagę każdego gościa. Stanowią wyjątkowy sposób podania chłodnych napojów na letniej imprezie, ale dzięki ich szkłu odpornemu na różne temperatury, można serwować w ten sposób również gorące napoje. Nie trzeba więc martwić się, że będzie można z nich korzystać jedynie w ciepłą część roku. Słoik z dozownikiem to świetny sposób na podanie na przykład lemoniady czy kompotu do obiadu. Dzięki kranikowi, każdy będzie mógł nalać sobie dokładnie tyle napoju, ile potrzebuje, zostawiając resztę w słoiku na później. To również pewność, że napój się nie zmarnuje poprzez rozlanie lub utopione w nim owady, co często zdarza się latem, gdy korzystamy z dzbanka. Słoiki, które oferowane są przez sklepy cechuje duża różnorodność. Dostępne są w różnych wielkościach oraz są w rozmaity sposób udekorowane. Nie każdy słoik posiada kranik, można również nabyć kubki w formie słoików lub słoiki z ozdobnym wieczkiem, które służą do przechowywania różnych kuchennych ingredientów. 

Warto na bieżąco śledzić nowinki modowe i urozmaicać wygląd swojej przestrzeni. Często okazuje się, że coś, co nagle stało się popularne, posiadamy nadal, schowane gdzieś na strychu, czy w piwnicy. Dobrze również zmieniać aranżację co jakiś czas, by dekoracje się nie znudziły. Podglądanie trendów restauracyjnych to jeden z lepszych sposobów na znalezienie kuchennych inspiracji.