Specjalistyczne wieszaki hotelowe

Dla wielu hotelarzy uciążliwy i kosztowny jest ciągły zakup wieszaków. Jest to notorycznie znikający element wyposażenia hotelowego. Czasami goście spakują go przez nieuwagę, a czasami dlatego, że bardzo im się spodobał, lub wydaje im się, że to jednorazowy element. Dlatego też powstały firmy specjalizujące się w produkcji wieszaków, których kradzież jest znacząco utrudniona.

Wieszaki, których nie da się ukraść

wieszaki antykradzieżoweZnikające wieszaki są zmorą wielu właścicieli hoteli i pensjonatów. Notoryczne kradzieże tych niewielkich elementów wyposażenia na dłuższą metę mogą przynieść ogromne dodatkowe wydatki. Licząc się z tym, że problem ten jest coraz powszechniejszy, wiele firm zaczęło produkować wieszaki antykradzieżowe. Ich konstrukcja uniemożliwia wyciągnięcie go z szafy, a tym samym zapobiega przypadkowemu spakowaniu do bagażu, lub intencjonalnemu zabraniu za sobą przez gościa. Zastosowane w jego konstrukcji rozwiązanie jest oczywiste, ale bardzo skuteczne. Na końcu metalowej zawieszki zamiast haczyka, znajduje się kółko. Nawleka się je na drążek, a ten montuje w szafie za pomocą śrub. Dzięki temu niemożliwe jest ściągnięcie takiego wieszaka, a próby zrobienia tego używając siły, skończą się uszkodzeniem elementu, a nawet całej szafy. Wieszaki tego typu są wypuszczane w różnych rozmiarach i wariantach. Mogą być wykonane z drewna, metalu lub tworzyw. W razie potrzeby dostępne są takie, na których znajdują się zatrzaski, umożliwiające powieszenie spodni lub spódnic.

Dla właścicieli hoteli i pensjonatów jednym z istotniejszych problemów z gośćmi są często znikające wieszaki hotelowe. Dlatego też wiele firm rozpoczęło produkcję tych elementów z zabezpieczeniami antykradzieżowymi. Polegają one na zrezygnowaniu z klasycznego haczyka i zastąpieniu go obręczą, którą montuje się na drążku wewnątrz szafy. Dzięki temu niemożliwe jest wyciągnięcie wieszaka i zabranie ze sobą.