Skuter elektryczny dla 2 osób

 

Osoby w podeszłym wieku często mają problemy w samodzielnym poruszaniu lub zwyczajnie stan zdrowia nie pozwala im na długie chodzenie. W takiej sytuacji muszą korzystać z pomocy laski, balkonika czy innych osób. Załatwienie sprawy w urzędzie czy zrobienie zakupów jest często poza zasięgiem ich możliwości, więc elektryczne pojazdy byłyby dla nich wybawieniem.

Ile kosztuje dwuosobowy skuter elektryczny dla inwalidy?

dwuosobowe skutery elektryczne inwalidzkiePrzemieszanie się poza miejscem zamieszkania dla osoby niepełnosprawnej wiąże się najczęściej  wieloma przeszkodami. Wysokie krawężniki, strome podjazdy czy schody, bywają barierą nie do pokonania. Z tego względu inwalidzi często są zamknięci w czterech ścianach i korzystają jedynie ze specjalnego transportu publicznego dla osób na wózkach inwalidzkich. Dwuosobowe skutery elektryczne inwalidzkie są doskonałe, jeżeli konieczne jest przewiezienie jednocześnie dwóch osób. Modele te posiadają dwa, wygodne fotele z unoszonymi podłokietnikami, które są ustawione jeden za drugim. Pierwszy fotel kierowcy, posiada regulację oparcia i odległości od kierownicy, natomiast drugi jest zamontowany na stałe. Dodatkowo pod drugim siedziskiem znajduje się niewielki, ale całkiem pojemny schowek na zakupy czy potrzebne rzeczy. Skuter może być jeszcze wyposażony w koszyk, który można zamontować na kierownicy lub za drugim siedzeniem. Skutery inwalidzkie mają całkiem duże silniki, które mogą być nawet tysiąc watowe, dzięki czemu pojazd świetnie sobie radzi na równej, asfaltowej nawierzchni, ale także po górzystym terenie. Pojazd elektryczny wyposażony jest w kompletne oświetlenie, na które składa się światło stop, kierunkowskazy przednie i tylne, światła mijania i drogowe. Posiada również hamulec postojowy odpowiadający ręcznemu hamulcowi w samochodzie i wsteczny bieg z dźwiękowym sygnalizatorem.

Elektryczne skutery inwalidzkie mają baterie kwasowo – ołowiowe o mocy nawet dwudziestu amperogodzin, dzięki czemu mogą przejechać dystans ponad sześćdziesięciu kilometrów bez konieczności ładowania. Jest po pojazd, który świetnie się sprawdzi w miejskich warunkach. Można nim jechać do lekarza na wizytę, do urzędy załatwić ważne sprawy czy zrobić zakupy na pobliskim targu. Nie zajmuje wiele miejsca, więc parkowanie będzie bezproblemowe.