Skuteczne czyszczenie dywanu

Każdemu z nas przydarzyć się może taka sytuacja, że wylejemy na nasz ulubiony dywan jakiś sok czy przez przypadek upuścimy talerz z zupą. Wówczas dochodzić może do bardzo poważnego zabrudzenia powierzchni dywanu. Wielu z nas w takim przypadku niemalże od razu decyduje się na wymianę dywanu na nowy. Jednak nie jest to koniecznością. Bardzo dobrym pomysłem może być poszukanie sprawdzonej firmy, która może dla nas dywany wyprać. 

Polecane metody czyszczenia dywanów 

niedrogie pranie dywanów w ŁodziNiekiedy w domach posiadamy dywany, które są dla nas bardzo wartościowe. Oprócz tego, że mogą one być dość drogie to dodatkowo dla wielu z nas stanowią one wartość sentymentalną. Rozstanie się z rzeczą do której jesteśmy przywiązani zawsze jest pewnym problemem. W związku z tym w przypadku zabrudzenia dywanu warto poszukiwać metod, które pozwolą nam na jego wyczyszczenie. Jeśli samodzielnie nie odważymy się na wypranie dywanu by go przez przypadek jeszcze bardziej nie uszkodzić to warto zlecić tego typu zadania specjalistom. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest niedrogie pranie dywanów w Łodzi obecnie z łatwością można tego typu specjalistów znaleźć, którzy będą doskonale wiedzieć co należy zrobić z dywanem by ciągle wyglądał on świetnie. Pranie dywanów realizowane jest obecnie w oparciu o wiele metod. W przypadku zabrudzenia runa dywanowego wykorzystywana jest metoda ekstrakcyjna. Pozwala ona na usuwanie powierzchownych zanieczyszczeń oraz kurzu, który znajduje się głęboko w strukturach dywanu. Natomiast jeśli doszło do bardzo poważnego ubrudzenia dywanu to świetnym rozwiązaniem może być zlecenie jego wyprania przy użyciu metody na wskroś. Sposób ten polega na włożeniu dywanu do specjalnej pralki, w której dywan musi spędzić od kilkudziesięciu minut nawet do kilku godzin. Sporo zależeć tutaj może od tego z jak poważnymi zabrudzeniami mamy do czynienia. 

Po wypraniu dywanu w pralce należy poddać go wirowaniu. Na tym etapie z dywanu usuwane jest aż 95 procent wilgoci. Wirówki służące do tego zadania są bowiem bardzo wydajne i dysponują dużą mocą. Po zakończeniu wirowania dywan jest dodatkowo poddawany suszeniu. W tym procesie z dywanu usuwane jest pozostałe 5% wody. Jednym z ostatnich kroków jest przeprowadzenie kontroli jakości wykonanej usługi oraz dostarczenie dywanu do klienta.