Ścierki odpowiednie do wycierania talerzy

Niedawno zaczęliśmy urządzać nasz nowy, idealny, świeżutki domek. Już nie mogliśmy się doczekać, kiedy będziemy mogli się za to zabrać. Obecnie zajmujemy się kupowaniem najpotrzebniejszego wyposażenia do kuchni i łazienki, ponieważ bez tych dwóch pomieszczeń ciężko jest prowadzić gospodarstwo domowe. 

Duże ścierki, czyli najlepsze wyposażenie kuchni

duże ścierki kuchenneNie da się ukryć, że te dwa pomieszczenia są dość wyczerpujące pod względem wyposażenia. Oczywiście sporo rzeczy zabraliśmy ze starego mieszkania, ale jednak kilka trzeba było dokupić, żeby pasowały do nowego wystroju. Bardzo dużo czasu spędziłam na wybieraniu odpowiednich ścierek kuchennych. Niby są to takie podstawowe rzeczy dostępne w każdym sklepie, ale jednak znaleźć dobre ścierki to już jest wyczyn. Wcześniej w domu miałam takie małe ściereczki, które praktycznie nie zbierały wody. Postanowiłam, więc znaleźć duże ścierki kuchenne, najlepiej lniane, które będą ładnie zbierały wodę z mokrych talerzy i szklanek. Okazuje się, że jest to nie lada wyczyn i trochę trzeba się ich naszukać. Oczywiście są dostępne takie ścierki w takich super markowych sklepach, ale ich ceny niestety są dość wysokie właśnie ze względu na markę sklepu. Nie chcę przesadzać z ceną, ponieważ samo wybudowanie domu było kosztowane, a jego wyposażenie tez zapewne będzie dość drogie. Jednak nie mam zamiaru się poddawać. Na szczęście w naszym mieście za tydzień będą odbywały się targi wyposażenia domu, więc mam nadzieję, że tam uda mi się upolować duże ścierki kuchenne. Tym bardziej, że ma również być uwzględniona sekcja z rękodziełem, więc podejrzewam, że również ścierki będą mieli powystawiane. Przecież każda porządna gospodyni wie jak musi wyglądać taka prawdziwa ścierka kuchenna. Kiedyś takie idealne ścierki dostałam od babci, ale niestety już się zużyły. 

Na targach było mnóstwo stoisk właśnie z różnego rodzaju przyborami i wyposażeniem kuchni. Bardzo się cieszę, że poszłam, ponieważ znalazłam swoje idealne ścierki i to w dobrej cenie. Od razu dokonałam zakupu dziesięciu sztuk, żebym znów za pół roku nie musiała szukać. Zresztą teraz i tak byłoby łatwiej, ponieważ wzięłam namiary od producenta. Mam zamiar zamówić u niego obrus, ale najpierw musimy zakupić stół, żebym wiedziała na jakie wymiary mam wybrać obrus.