Różne kolory podłogi sportowej

Wiele osób może nie być świadomych tego, że niektóre rodzaje podłóg są stworzone specjalnie z myślą o zastosowaniu w jakimś konkretnym miejscu. Oczywiście chodzi o to, żeby materiały zastosowane do produkcji tych konkretnych podłóg miały szereg zalet, które są potrzebne w konkretnym miejscu, gdzie będą one później położone. Dlatego kupując na przykład podłogę sportową, trzeba być zawsze świadomym tego, jakie dokładnie oczekiwania stawia człowiek takiej specyficznej podłodze. Asortyment tych produktów jest bowiem naprawdę ogromny i dlatego z prośbą o pomoc Warto zwrócić się do wykwalifikowanego konsultanta.

Czy dzięki podłodze sport jest bezpieczny?

kolorowe podłogi sportoweMateriał, z którego została wykonana taka podłoga, jest naprawdę niezwykły i to również, jeżeli chodzi o typowo praktyczne właściwości. Na tym materiale nie mogą rozwijać się bakterie. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że nic nie wnika w jego wewnętrzną powierzchnię. Dzięki temu nawet usuwanie standardowego brudu jest bardzo proste, bo wystarczy do tego celu niewielka ilość detergentów i proste rozwiązania takie jak mopy czy miotły. Podłoga pod wpływem takich czynności nigdy nie straci swojego pierwotnego koloru. Trzeba zaznaczyć, że w tym przypadku barwa ma bardzo duże znaczenie. Żeby rozgrywka mogła się zawsze odbywać według ściśle określonych reguł, to zawodnicy muszą bardzo dokładnie widzieć, gdzie znajdują się konkretne linie wyznaczające strefy na boisku. Kolorowe podłogi sportowe mają matową powierzchnię i dlatego światło które się będzie od nich odbijać, nigdy nie oślepi zawodników. Wpływa to doskonale na poziom bezpieczeństwa na takim boisku podobnie zresztą jak fakt, że energia powstająca w czasie upadku zawodnika pochłaniana jest przez grubą powierzchnię tej podłogi.

Jak widać, do kwestii bezpieczeństwa producent takich podłóg podszedł w bardzo kompleksowym sensie. Oczywiście barwniki stosowane do fabrycznego farbowania takich podłóg nigdy nie wykazują żadnych negatywnych właściwości, bo nie wydzielają z siebie żadnych związków, które mogłyby być potencjalnie niebezpieczne dla ludzi poruszających się po takiej nawierzchni. Na zwyczajnych panelach po kilku latach użytkowania można zauważyć, że ich powierzchnia ulega ścieraniu. Z podłogami sportowymi nie ma takich problemów.