Rodzaje niezawodnych suwnic bramowych

 

Park maszynowy dobrze działającego przedsiębiorstwa musi być tak skomponowany by zapewniał wydajną produkcję co wiąże się również z systematycznym dostawami materiałów na stanowiska pracy. Dotyczy to również sprawnego rozładunku i załadunku towarów na zewnętrznych placach przeładunkowych.

Rodzaje suwnic bramowych

suwnice bramoweW przypadku gdy w przedsiębiorstwie konieczna jest stała obsługa przeładunkowe obiektów o dużych gabarytach i znacznym ciężarze nie wystarczą jedynie wózki widłowe i żurawie. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt w postaci suwnic bramowych, które w sposób szybki i sprawny wykonają wszelkie prace zaladunkowe i rozładunkowe. Nazwa suwnice bramowe ma swoją genezę w konstrukcji urządzenia, która do złudzenia przypomina bramę. Suwnice tego rodzaju różnią się rozmiarami i udźwigiem. Aby zapewnić największą funkcjonalność i dostosowanie do potrzeb niemal za każdym razem są one wytwarzane dopiero po wizji lokalnej przeprowadzonej przez producenta w przyszłym miejscu pracy suwnicy. Urządzenia bramowe posiadają jeden lub dwa dźwigary w zależności od wymaganego udźwigu, które są umieszczone na stalowych kolumnach. Suwnice są zaopatrzone we własny napęd elektryczny umożliwiające przemieszczanie się po specjalnie ułożonym torowisku. Elementem roboczym każdej suwnicy jest cięgnik poruszający się po dźwigarach w kierunkach poprzecznych do ruchu suwnicy. Umożliwia to dokładne manipulowanie ładunkiem. Na cięgniku umieszczone są zawiesia specjalnie dostosowane przez producenta do rodzaju przenoszonych ładunków. W przypadku niestandardowych ładunków producenci wykonują tzw. specjalne suwnice operatora. Obecnie bardzo często w halach produkcyjnych i warsztatach używa się małych odmian suwnic bramowych. Są to podnośniki bramowe (portalowe). Są to stalowe lub aluminiowe ramy najczęściej na kołach umożliwiające bezpieczne podnoszenie ciężkich ładunków. Pracę tego urządzenia zapewnia siła mięśni lub silnik elektryczny.

Suwnice to bardzo popularne urządzenie, które zaczęto stosować wraz z rozwojem przemysłu ciężkiego oraz rosnącymi potrzebami przeładunkowymi w portach morskich. Dają one gwarancję ciągłej i bardzo precyzyjnej pracy w każdych warunkach. Wszystkie niezbędne informacje techniczne, możliwości oraz zastosowania dostępne są na stronach internetowych producentów.