Rejs w łodzi po mazurskich jeziorach

To były wakacje, które z pewnością zapamiętamy. Zawsze dosyć długo zastanawiamy się nad tym, gdzie wyjechać i jak zaplanować urlop. Dzięki temu mamy pewność, że podczas wyprawy nie będziemy się nudzić. Oczywiście nie wszystko da się przewidzieć, na przykład pogodę, ale na tyle, na ile możemy, ograniczamy potencjalne negatywy. Podobnie było tym razem, choć na tego typu wyjazd zdecydowaliśmy się po raz pierwszy w życiu.

Mazurskie wakacje w wynajętej łodzi

wynajem łodzi motorowych bez uprawnień mazuryZdecydowaliśmy, że fajnie by było wybrać się w rejs. Szukaliśmy możliwości i oczywiście najlepszym kierunkiem w Polsce były Mazury. Pierwotnie chcieliśmy się zorientować, jak wyglądają tego typu inicjatywy, jakie są trasy czy długość rejsu. Przeglądając Internet, znaleźliśmy informację, że jedną z opcji jest wynajęcie łodzi. Fakt, trzeba posiadać patent, ale okazało się, że nie zawsze. Nawet bez specjalnych dokumentów jest szansa samodzielnie wypłynąć na wodę. Co więcej, bardzo łatwo i bardzo szybko można to zrobić. Jeśli zdecydujemy się na czarter jachtu, musimy przejść odpowiednie przeszkolenie, które na szczęście trwa dosyć krótko. Można więc szybko załatwić wszelkie formalności, łącznie z wypożyczeniem sprzętu i wyruszeniem w rejs. Jeżeli chodzi o wynajem łodzi motorowych bez uprawnień mazury są regionem, który oferuje mnóstwo możliwości w tym zakresie. To nie dziwi, skoro akurat w tych okolicach infrastruktura bardzo mocno sprzyja.  Wiele jezior, wiele wspaniałych widoków, które na pewno warto zobaczyć. To znakomita propozycja na przykład na rodzinne wakacje lub na wyjazd w gronie znajomych. Można świetnie spędzić czas z dala od zgiełku i tłumów. Tylko pamiętajcie, by zrobić zapasy, by nie musieć schodzić na ląd. Z takiego założenia my także wyszliśmy, dzięki czemu mieliśmy szansę skorzystać z uroków życia na łodzi przez dłuższy czas. A wieczory pod gwiazdami? Na pewno niezapomniane.

To były znakomite wakacje, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Nie tylko spędziliśmy czas razem, ale spędziliśmy go właśnie w ten sposób. Oryginalny, dotychczas przez nas nie wykorzystywany i efektowny, w końcu wrażeń było naprawdę całe mnóstwo. Apetyt na pewno rośnie w miarę jedzenia i czekamy na kolejne wakacje. Być może uda się zrobić kurs i zdobyć uprawiania, by móc korzystać także z innych łodzi.