Profesjonalne obrotnice do palet

Do przenoszenia palet są wykorzystywane wózki widłowe, albo niewielkie podnośniki na kółkach. Jeżeli załadunek palety znacznie przekracza sto kilogramów, to znacznie lepiej jest korzystać z wózków z odpowiednimi chwytakami.

Gdzie są wykorzystywane obrotnice do palet?

obrotnica do paletMagazyny, centra logistyczno – dystrybucyjne, czy firmy kurierskie w swojej pracy wykorzystują wózki widłowe do  przewożenia, załadunku i rozładunku palet. Żeby to było możliwe, muszą one mieć chwytaki dostosowane do podnoszenia takiego ładunku. Obrotnica do palet jest najlepszą końcówką, która daje szerokie spektrum możliwości. Inwerter palet, czyli obrotnica służy do obracania, przechylania, wywracania, odwracania i zmiany ładunków umieszczonych na paletach. Obrotnica jest złożona z dwóch, leżących naprzeciw siebie wideł oraz z bocznej podpórki, która stabilizuje załadunek. Dzięki takiej budowie, możemy bez problemu obracać nawet o trzysta sześćdziesiąt stopni paletę z ładunkiem na maksymalnej wysokości ramienia wózka widłowego. Dzięki obrotnicom, można znacznie ułatwić pracę w magazynie, ponieważ operator wózka może wykonać pracę, do tej pory wykonywaną przez kilku pracowników. Bez problemowo można zmienić załadunek niestandardowej palety na euro paletę, lub przenieść zawartość dwóch małych palet na jedną dużą, bez konieczności jej rozładunku. Obrotnice doskonale się sprawdzają przy ładunkach w formie kartonów, worków, skrzyń, beczek, czy wiader. System hydrauliczny pozwala na dokładne dociśnięcie ramion obrotnicy do załadunku.

Obrotnice mogą pracować z paletami, które łącznie z ładunkiem mają wysokość minimalnie stu dwudziestu centymetrów, a maksymalnie dwustu dwudziestu centymetrów. Daje to sporo możliwości ponieważ większość palet mieści się w tym przedziale.