Problemy intymne osób w każdym wieku

Problem z nietrzymaniem moczu może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku ani od płci. Najbardziej narażone są osoby starsze, jednak kobiety po porodzie naturalnym również mogą borykać się z takiego typu problemami. Na szczęście medycyna poszła do przodu na tyle, że można temu zaradzić.

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

nietrzymanie moczu rzeszówWarto zadać sobie na samym początku pytanie skąd bierze się nietrzymanie moczu i dlaczego. Główną przyczyną jest osłabienie mięśni dna miednicy. Mięśnie te nie zaciskają prawidłowo cewki moczowej i w rezultacie mocz wydobywa się na zewnątrz. Można do tego doprowadzić przy zbyt dużym wysiłku. Poród drogą naturalną również może doprowadzić do nietrzymania moczu. Jeśli przed porodem nie ćwiczyliśmy mięśni kegla, po porodzie może być już za późno i nie będziemy w stanie utrzymać moczu zbyt długo. U osób starszych do nietrzymania moczu może dojść samoistnie, to znaczy mięśnie kegla mogą samoistnie być takie silne jak były wcześniej. Dlatego osoby starsze powinny unikać wzmożonego wysiłku. Prawie każde nietrzymanie moczu rzeszów można wyleczyć. Jednym ze sposobów jest ćwiczenie mięśni dna miednicy. Powinno robić się to trzy razy dziennie po kilkanaście powtórzeń. Już dzięki takiemu prostemu ćwiczeniu możemy sobie pomóc. Jeśli jednak to nie wystarcza należy udać się do lekarza. Specjalista zleci badania i znajdzie przyczynę nietrzymania moczu. Oprócz tego przepisze tabletki, które powinny pomóc. Jeśli problem nietrzymania moczu się nasila, należy zaopatrzyć się w specjalne podpaski lub majtki.

Specjalistyczne wkładki lub majki na nietrzymanie moczu możemy znaleźć w aptece. Dostępne są różne rozmiary, specjalnie dopasowane do naszego ciała. Dzięki nim, gdy nie będziemy w stanie powstrzymać wydobywającego się moczu, podpaski go wchłoną.