Powłoki ceramiczne na samochód

 

Ochrona lakieru to dla wielu osób prawdziwy priorytet. W szczególności tyczy się właścicieli drogich pojazdów, które niedawno opuściły taśmę produkcyjną. Na chwilę obecną lakier możemy skutecznie chronić na wiele sposobów. W tym celu stosuje się najróżniejsze pasty polerskie i woski. Niektórzy idą jednak o krok dalej i decydują się na stworzenie na aucie powłok ochronnych z ceramiki lub kwarcu. 

Ochronna powłoka na lakier

powłoki ochronne na lakierNa dzień dzisiejszy szczególnie często słyszy się o stosowaniu przez kierowców najróżniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Mamy na tej płaszczyźnie naprawdę duże pole manewru. Jednak od niedawna bezkonkurencyjne są powłoki ochronne na lakier, które są zbudowane z ceramiki lub wspomnianego już wcześniej kwarcu. Inwestowanie w powłoki ceramiczne to inwestycja w wygląd naszego auta i zabieg ten jest utrzymywany przez bardzo długi czas na naszym aucie. Nowe wersje powłok ceramicznych są dodatkowo wzmacniane przez stosowanie dodatkowych składników utrwalających. Dzięki temu powłoki ceramiczne mogą chronić nasze auto nawet przez około pięć lat. Niektóre firmy, które na co dzień zajmują się nakładaniem powłok dodatkowo oferują swoim klientom bezpłatne przeglądy dzięki, którym dowiemy się, w jakim tempie zużywa się nasza powłoka. Po zastosowaniu takich powłok odradza się stosowanie tanich szamponów czy innych środków myjących do aut. Niektórzy lakiernicy odradzają również odwiedzanie myjni dotykowych.

Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo osób miewa problemy z utrzymaniem pięknego wyglądu swojego auta. Systematyczne odwiedzanie myjni samochodowej to nieco za mało by sprawić by nasze auto zawsze wyglądało pięknie. Jeśli zdecydujemy się na pokrycie auta ceramiką to będziemy mogli liczyć również na to, że woda będzie z naszego samochodu o wiele szybciej odprowadzana.