Poszukiwania małego żłobka dla dziecka

Kiedy zaszłam w ciążę od razu wiedziałam, że nie będę wykorzystywać całego należnego mi urlopu macierzyńskiego i wychowawczego. Już miesiąc po porodzie zaczęłam szukać żłobka. Zależało mi na tym, aby jak najszybciej wrócić do pracy. Jednocześnie chciałam bardzo dobrze sprawdzić miejsce, gdzie będę oddawać dziecko. W końcu miało ono tam spędzać przynajmniej kilka godzin dziennie. Chciałam mieć pewność, że będzie miało tam zagwarantowaną profesjonalną opiekę i bezpieczeństwo.

Potrzebowałam małego żłobka blisko miejsca zamieszkania

Wiedziałam, że w przypadku tak małego dziecka najlepszy będzie mały żłobek – Bieżanów to dzielnica miasta, w której mieszkam i w której zaczęłam poszukiwania odpowiedniego miejsca. Rozmawiałam z kilkoma mamami, które mieszkały w okolicy i wszystkie poleciły mi szczególnie jedną placówkę. Był to mały żłobek, gdzie przyjmowano nawet najmłodsze dzieci. Na miejsce w placówce nie trzeba było długo czekać, co było niewątpliwą zaletą tego miejsca. Sprawdziłam, że czesne w tym żłobku jest naprawdę niskie. Tym bardziej, że obejmowało także wyżywienie oraz zajęcia sensoryczne dla dzieci, dopasowane do wieku i potrzeb maluchów. Zdecydowałam się udać do tej placówki i zobaczyć, jak miejsce funkcjonuje w praktyce. Wiedziałam, że zdjęcia na stronie internetowej, nie muszą odpowiadać temu, jak miejsce wygląda na żywo, jednak w tym przypadku taka sytuacja nie miała miejsca. Był to naprawdę mały i fajny żłobek, gdzie grupy dzieci były niewielkie. Dzięki temu każde dziecko mogło liczyć na indywidualne traktowanie i profesjonalna opiekę. Kadra pracująca w tym przedszkolu cały czas podnosiła swoje kwalifikacje i miała duże doświadczenie w opiece nad nawet najmłodszymi dziećmi. Po tym spotkaniu wiedziałam już, że z czystym sumieniem mogę tam oddać swoje dziecko. Od razu zapisałam synka i kilka tygodni później po raz pierwszy oddałam go na cały dzień do tego żłobka.

Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona. Opieka nad dziećmi była tam na najwyższym poziomie. Żłobek otwarty był od samego rana do późnych godzin popołudniowych, dlatego nie miałam problemu z dopasowaniem pracy zmianowej pod godziny otwarcie placówki. Miałam także świetny kontakt z panią, która zajmowała się moim dzieckiem i zawsze mogłam do niej zadzwonić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.kubusiprzyjaciele.eu!