Polecana dieta trzydniowa

Diety przeważnie mają na celu nas odchudzić, oczyścić lub poprawić funkcjonowanie organizmu. Stosujemy je stale albo sporadycznie w konkretnym celu. Jednak z ich stosowaniem trzeba uważać, ponieważ nie każda jest dobra dla wszystkich. Warto do ich wyboru podchodzić z rozsądkiem i zbytnio nie ograniczać kalorii.

Jak działają popularne diety oczyszczające?

oczyszczająca dieta jabłkowa trzydniowaKażdego dnia w naszym pożywieniu znajdują się jakieś toksyny, które w mniejszym lub większym stopniu mogą nam zaszkodzić. Jedne zostają usuwane z organizmu w naturalny sposób, a inne kumulują się w poszczególnych narządach. To właśnie te drugie mogą być powodem do zmartwień, dlatego warto raz na czas sięgnąć po dietę, która pozwoli nam na oczyszczenie organizmu i zapewnienie mu równowagi. Najlepsza będzie oczyszczająca dieta jabłkowa trzydniowa, która maksymalnie może być przedłużona do pięciu dni, ale musi być odpowiednio zmodyfikowana. Jest głównymi cechami jest to, iż jest nisko kaloryczna i posiada monotonny jadłospis. Istnieją jej dwa warianty, z czego jeden bardziej, a drugi mniej restrykcyjny. W pierwszym spożywamy tylko jabłka i wodę niegazowaną, a w drugim jemy określone posiłki, do których dodatkiem jest zawsze jabłko. Trzy dni są optymalną ilością, aby uzyskać pożądane efekty i nie spowodować zbyt dużych wahań odżywczych w organizmie. Jak wiadomo jabłka są wartościowe i bogate w poszczególne witaminy, ale nie zawierają wszystkich niezbędnych składników, dlatego też nie można takiej diety stosować zbyt długo i często. Do diety jabłkowej należy się odpowiednio przygotować, aby organizm nie doznał szoku spowodowanego tak drastyczną zmianą sposobu żywienia. Przeważnie trwa to około tygodnia czasu, gdzie systematycznie zmniejszamy ilość dziennych kalorii, rezygnujemy z używek, wykluczamy słodkie napoje, przetworzone produkty i fast foody.

Odpowiednio przygotowany organizm powinien sobie bez problemu poradzić z przejściem przez dietę i pozwolić na skuteczne oczyszczenie i zgubienie przynajmniej kilku kilogramów. Na pewno kobiety w ciąży ani dzieci nie powinny stosować takiej diety, ponieważ może ona negatywnie wpłynąć na stan zdrowia. Z powodzeniem raz w miesiącu można ją stosować, aby pozbyć się zalegających toksyn i poczuć się lepiej fizycznie oraz psychicznie.