Poduszka antyrefluksowa – wyprawka dla dziecka

Ulewanie u niemowlaka jest dosyć nieprzyjemne i niestety występuje u większości dzieci. Szczęściarzami są rodzice, których dzieci nie mają tego typu dolegliwości. Jednak warto zauważyć, że istnieje kilka prostych sposobów na to, by zapobiec ulewaniu u noworodka. Jak sobie w takich sytuacjach radzić?

Zalety poduszki antyrefluksowej

poduszka antyrefluksowa dla niemowlątPo pierwsze warto pamiętać, aby karmić dziecko w odpowiedniej pozycji, by zapobiec dostawaniu się powietrza do jelit dziecka. Maluszka przede wszystkim należy uspokoić, zanim zacznie pić mleko. Zbyt obfite karmienie również może powodować ulewanie pokarmu, dlatego lepiej karmić częściej, ale w mniejszych porcjach. Bardzo ważne – podobnie jak w przypadku zapobieganiu występowania kolek- pamiętanie o odbijaniu po każdym pokarmie, nawet po kilka razy. Popularna podczas zakupów rodziców stała się poduszka klin, o kształcie płaskim i nieco pochylonym, która sprawdza się w wielu sytuacjach w domu, jak i w wózku podczas spaceru. Poduszkę można w dowolny sposób kształtować, aby podwyższać lub obniżać główkę dziecka. Poduszka antyrefluksowa dla niemowląt przede wszystkim zapobiega ulewaniu pokarmu oraz zapewnia właściwe ułożenie dziecka w czasie snu. Producenci oferują różnego rodzaju poduszki w atrakcyjnych cenach, a co ważne wykonane z wysokiej jakości materiałów przyjaznych dla dziecka. Delikatna i przyjemna poduszka świetnie dopasowująca się do główki dziecka może pełnić również funkcję przytulanki. Co ważne, aby utrzymać pokrowiec w czystości, wystarczy go w łatwy sposób ściągnąć i wyprać w pralce. W ostatnim czasie poduszka klin stała się niemal obowiązkowym elementem podczas kompletacji wyprawki dla dziecka. Poduszki znajdziemy w wielu sklepach online, jak i stacjonarnych, co ciekawe dostępne są w różnych wymiarach, kolorach oraz wzorach. Dlatego, z pewnością każdy rodzic wybierze idealny model dla swojej pociechy. Poduszka również świetnie się sprawdzi dla dzieci, które mają problemy z układem oddechowym lub przechodzą chorobę.

Zazwyczaj ulewanie przestaje występować po szóstym miesiącu życia. Wyposażenie się w poduszkę antyrefluksową pomoże w zapobiegnięciu groźnego zakrztuszenia się niemowlęcia. Jak również poprawi komfort snu, ponieważ zapewnia odpowiednią pozycję podczas odpoczynku, co ma duży wpływ na prawidłowy rozwój naszego dziecka.