Oryginalne podzespoły od CASE

Z częściami zamiennymi nieraz mamy dość duży problem, zwłaszcza przy kupowaniu owych części w sklepach, zamiast zamawiania prosto od producenta. Okazuje się bowiem, iż zamówione przez nas części nie są oryginalne, a są jedynie kopiami, tworzonymi przez producentów o mniejszej renomie niż pierwotny wykonawca pojazdu, do którego części są przeznaczone.

Firmowe części do maszyn ciężkich CASE

oryginalne części do koparek caseW naszej firmie większość parku maszynowego stanowią pojazdy od CASE. Koparki są szczególnie często wykorzystywane, dlatego też najczęściej wymieniamy części w takowych, z racji dużego zużycia. Staramy się jednak zamawiać wyłącznie oryginalne części do koparek CASE, pochodzące albo prosto od producenta, albo też od jednego z autoryzowanych sprzedawców, gdyż wtedy mamy pewność iż będą one funkcjonować prawidłowo. Zalety oryginalnych części są oczywiste dla każdego operatora maszyny ciężkiej. Są trwalsze, wydajniejsze i działają znacznie lepiej niż tanie kopie, które są faworyzowane przez niektóre firmy ze względu na bardzo niską cenę. Zazwyczaj takie części psują się bardzo szybko, a ich wymiana wymaga dodatkowych środków na kolejną partię części, która może ulec uszkodzeniu tak samo szybko, więc niejednokrotnie okazuje się iż kopie bywają znacznie droższe od oryginalnych, firmowych podzespołów, działających całymi latami bez zarzutów. Kompatybilność jest również bardzo ważną cechą części, a tylko oryginalne podzespoły pasują idealnie do każdej maszyny do której są przeznaczone. Zarówno części zużywalne jak i zapasowe, a nawet wiele wymiennych części takich jak zewnętrzne kabiny z zamknięta klatką czy nawet łyżki i narzędzia hydrauliczne pasują do większości maszyn CASE, nie tylko samych koparek, o ile takowe mają konstrukcję pozwalającą na montaż owych podzespołów.

W przypadku kopii, natomiast, problem z dopasowaniem części jest bardzo często widoczny, i przeszkadza w swobodnym użytkowaniu koparki na placu budowy bez ciągłych przeróbek. Oryginalne, firmowe części, mimo wyższej ceny zakupu, są więc bardziej ekonomicznym wyborem, a w naszej firmie są wykorzystywane wyłącznie, gdyż preferujemy części trwałe, wytrzymałe i doskonale kompatybilne z posiadanymi przez nas maszynami, niż problemy jakie pokazują się podczas użytkowania niefirmowych podzespołów.