Odymianie pszczół – istotny zabieg

Podawanie lekarstw wcale nie musi być związane tylko i wyłącznie z działaniami mającymi na celu bezpośrednie zwalczanie konkretnych chorób, ponieważ w zależności od stosowanych wtedy substancji takie postępowanie można uznać w wielu przypadkach za skuteczną profilaktykę. Należy jednak ściśle przestrzegać zaleceń osób, które się rzeczywiście na tym znają i chodzi tutaj między innymi o producentów lekarstw oraz weterynarzy, ponieważ są to osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. Odymiać pszczoły powinno się także przy użyciu odpowiednich urządzeń.

Ile trwa odymienienie pszczół?

sprawne odymianie pszczół apiwarolemBardzo dużo zależy od rozwiązań wykorzystywanych przez osobę, która ma zamiar realizować tego rodzaju zabieg profilaktyczny, ponieważ właściwe urządzenie może zdecydowanie przyśpieszyć to wszystko. Chodzi tutaj o urządzenie o stosunkowo prostej budowie, ponieważ w jego skład wchodzi między innymi dobrej jakości wentylator. Ten element pomimo niewielkich rozmiarów jest w stanie osiągać imponującą prędkość obrotów i ma to faktycznie duże znaczenie, ponieważ to właśnie podmuch wiatru umożliwia rozprowadzenie całego wygenerowanego dymu tak, jak jest to potrzebne. Sprawne odymianie pszczół apiwarolem pod warunkiem właściwej organizacji pracy może trwać dosłownie kilka krótkich minut. Oczywiście to ile czasu trzeba będzie poświęcić na kompleksowe wykonanie tego zabiegu, zależy również od ilości rodzin, ponieważ każda rodzina przy podejściu powinna otrzymać jedną tabletkę i należy to powtarzać w odstępie kilku dni, ponieważ wtedy rzeczywiście efekty zwalczania warrozy będą zgodne z oczekiwaniami. Co jeszcze poza samym urządzeniem pozwalającym na rozprowadzanie dymu można przygotować? Warto mieć przy sobie zapalniczkę żarową, ponieważ wtedy wystarczy ułożyć tabletkę w odpowiednim miejscu i w mgnieniu oka podpalić.

Jeżeli korzysta się z profesjonalnego urządzenia przystosowanego właśnie do tego zadania, to nie trzeba nawet zabierać ze sobą żadnych elementów umożliwiających zamykanie wylotek, ponieważ wystarcza do tego element będący częścią tego urządzenia. Ten sposób podawania lekarstwa pozwala na naprawdę skuteczne wykorzystanie całej zawartości takiej tabletki, bo pozostanie po niej po skończonym zabiegu tylko i wyłącznie odrobina czarnego pyłu. Pszczołom apiwarol należy podawać w odpowiednich dawkach.