Oddanie samochodu na złom

Na rynku polskim działa wiele firm oferujących swoim klientom usługi złomowania pojazdów. Złomowanie pozwala na wykonanie prac z rozbiórką starych samochodów, a następnie przetworzenie ich na surowce wtórne. Jednocześnie bardzo często podczas wykonywania tychże prac dochodzi do wymontowania części z samochodu, które są w dobrym stanie, i które mogą zostać ponownie wykorzystane.

Skorzystanie z usług złomowiska

auto złom opatówUsługi złomowania pojazdów pozwalają nie tylko na rozbiórkę i kasację starych samochodów, które nie zostały dopuszczone do użytku, ale także samochodów powypadkowych, czy wraków pojazdów. Oddawanie samochodów na złomowisko jest niezwykle użyteczne. Po pierwsze taki pojazd nie zajmuje miejsca na naszej posesji, a jednocześnie pozwala na ponowne wykorzystanie niektórych surowców. W związku z dużym zapotrzebowaniem na tego rodzaju usługi konieczne jest znalezienie najbardziej korzystnej oferty złomowania. Bardzo często zależy to od wielkości naszego samochodu, jego stanu, a także tego, czy posiadamy sprawne części. Każdy zakład  oferuje bowiem różne stawki. Są one co prawda zbliżone, jednakże mogą się nie znacznie różnić. Mając na uwadze auto złom opatów możemy mieć tam możliwość skorzystania z ofert kilku firm. W związku z tym na początku warto jest sprawdzić oferowaną przez nich cenę. Działanie to umożliwi nam dokonanie najlepszego z możliwych wyborów. Warto zauważyć, że jeżeli sami nie możemy dostarczyć pojazdu do firmy to istnieje możliwość zamówienia lawet z auto złomu. Niestety będzie się to wiązało z koniecznością poniesienia dodatkowego kosztu. W związku z tym warto jest sprawdzić cenę takiej usługi. Następnie auto jest poddawane oględzinom. Po ich dokonaniu otrzymujemy zapłatę za jego zezłomowanie, a pojazd oficjalnie przestaje być naszą własnością.

Potem następuje już proces kasacji i złomowania samochodu. Odbywa on się poprzez wykorzystanie dużych pras do złomu. Po oddaniu pojazdu do złomowania powinniśmy zgłosić wyrejestrowanie pojazdu. Pojazd de facto przestał istnieć. W związku z tym powinniśmy zadbać o jego wykreślenie z rejestrów. Chodzi tutaj o rejestr Cepik. Sprawę możemy załatwić w starostwie powiatowym. Wystarczy nam zaświadczenie z Auto Szrota, że pojazd został poddanym złomowaniu. Taki dokument należy okazać w urzędzie.