Ocieplanie domu pianką PUR

Metod ocieplania domów jest obecnie kilka. Jednak trzeba przyznać, że i tak większość z nas decyduje się na ocieplanie naszych domów przy użyciu styropianu. Materiał ten wyrobił sobie duże uznanie już wiele lat temu i dotychczas to właśnie styropian był nieodłącznym materiałem stosowanym podczas budowania różnych obiektów. Jednak z biegiem lat popularność styropianu malała i obecnie często stosuje się również inne rozwiązania.

Pianka do ocieplania domów

ocieplanie pianką łódźNie da się ukryć, że styropian do tej pory świetnie spisywał się w ocieplaniu domów. Jednak okazuje się, że ma on też sporo wad. Jedną z nich jest chociażby to, że ocieplanie styropianem wymaga niekiedy dość sporo przestrzeni. Żeby efektywnie ocieplić budynek to używany do tego celu styropian musi bowiem być stosunkowo gruby. W związku z tym tracimy cenną przestrzeń. Dodatkowo stosowanie styropianu zajmuje dość dużo czasu ponieważ musimy czekać na wyschnięcie kleju, który się pod styropianem znajduje. Na ten moment coraz częściej dostrzega się, że styropian zastępowany jest innymi materiałami. W szczególności chodzi tutaj o piankę poliuretanową. Materiał ten dość często określany jest również mianem pianki PUR. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest efektywne ocieplanie pianką Łódź jest jednym z miast, w którym obecnie funkcjonuje wiele sprawdzonych firm zajmujących się ocieplaniem na co dzień. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pianka poliuretanowa jest materiałem niezwykle lekkim. W związku z tym można ten materiał stosować na najróżniejszych powierzchniach i na konstrukcjach szkieletowych. Bardzo często spotykać się można chociażby z tym, że piankę poliuretanową stosuje się do ocieplania domów kanadyjskich czy nawet domków letniskowych wykonanych z drewna. Przez długie lata piankę PUR stosowano jedynie do ocieplania poddaszy. Obecnie można ten materiał stosować również w innych miejscach i wszędzie świetnie on się sprawdza.

Mnóstwo osób planujących ocieplić swój dom przy użyciu pianki PUR zastanawia się nad tym czy materiał ten jest łatwopalny. Otóż pomyślano o tym i zastosowano dodatki pozwalające na automatyczne wygaszanie pożaru jeśli się takowy pojawi. Pianka poliuretanowa może być więc z powodzeniem stosowana do ocieplania miejsc gdzie zachodzi spore ryzyko kontaktu z ogniem czy wysoką temperaturą.