Nowoczesna technologia w kuchni

 

W dobie nowoczesnej technologii i tak zwanego internetu rzeczy kwestią czasu było zastosowanie tych technologii w branży meblarskiej. Można się było jedynie domyślać, że prędzej czy później wszystkie domowe meble wyposażone będą w funkcje umożliwiające podłączenie ich do komputera czy telefonu. Przykładem takiej technologii w codziennym użyciu może być pokazowa kuchnia, którą niedawno można było oglądać na znanych targach meblowych.

Sterowanie meblami za pomocą smartfona

meble kuchenne czechowiceMożna by się naprawdę długo nad tym zastanawiać w jaki sposób zaimplementować nowoczesną technologię w branży meblowej. Odpowiedź na te rozważania można było znaleźć właśnie na wspomnianych targach. Otóż każdą szafką i szufladą w kuchni można sterować za pomocą telefonu właśnie. Całość mebli kuchennych podłączana została do jednego sterownika, z którym telefon może połączyć się za pomocą domowej sieci wifi. Takie nowoczesne meble kuchenne Czechowice umożliwiają pełną interakcję z użytkownikiem smartfona dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu. Chociaż na razie trudno jeszcze znaleźć uzasadnienie dla takich rozwiązań to już teraz można się prześcigać w pomysłach na wykorzystanie takiej technologii. O ile całkiem przydatne wydaje się być połączenie czajnika bezprzewodowego z aplikacją w smartfonie o tyle otwieranie szafek telefonem może jednak budzić pewien dysonans poznawczy. W każdym razie można już dzisiaj zamówić kuchnie w wydaniu multimedialnym. Chociaż na prawdziwy boom klientów na takie kuchnie pewnie przyjdzie jeszcze trochę poczekać. No chyba, że moglibyśmy za pomocą aplikacji w telefonie w takich szafkach posprzątać. Zupełnie inaczej wyglądałaby sprawa, gdyby w szafkach były zamontowane mini kamery z własnym oświetleniem. Wtedy za pomocą aplikacji można by przeszukać wszystkie szafki bez konieczności ich otwierania.

Nowoczesna kuchnia zaprezentowana na targach meblowych umożliwiała sterowanie meblami i zamontowanym w nim oświetleniem za pomocą smartfona. Może jest to rzeczywiście efekt wow, ale w gruncie rzeczy trudno znaleźć jakieś logiczne uzasadnienie takiej funkcjonalności. Na pewno przebywanie w takiej kuchni może być niezłą frajdą. Nie trudno wyobrazić sobie radość dziecka, które otwiera w kuchni wszystkie szafki za pomocą telefonu rodziców.