Niezbędna maszyna w każdym tartaku – piło łuparka

Za oknem przepiękny zimowy wieczór, a w domu jakby zrobiło się chłodniej. Nie ma lepszego momentu na rozpalenie domowego kominka i ogrzanie się w blasku jego ognia. Z pewnością taka sytuacja zachęci całą rodzinę do wspólnego spędzenia czasu. Nadanie klimatu domowi, stworzenie niepowtarzalnej atmosfery oraz niewątpliwe ciepło sprawiają, iż coraz większa popularnością staje się budowa kominków domowych opalanych drewnem. Powraca się również do tego naturalnego surowca, a odchodzi od sztucznych syntetyków, które nie dają takiego efektu. Tym samym ciągle rośnie także zainteresowanie drewnem kominowym.

Drewno kominkowe wyprodukowane przez piło łuparkę

tartaczne piło łuparki do drewnaPrzez sezonem rozpalania domowych kominków każdy gospodarz chce zaopatrzyć się w ładnie cięte drewno kominowe. Musi się ono dobrze zaprezentować jeszcze jak leży przy kominku. Tym samym przed producentami tego surowca spore wyzwanie. Muszą oni wytworzyć estetyczne polana drewna. W tym celu z pewnością przydadzą się nowoczesne tartaczne piło łuparki do drewna. Urządzenia te zyskały już wielu fanów. Nic dziwnego. Dzięki nim udaje się w szybkim czasie wytworzyć nawet do 18 polan z jednej kłody. Producenci określają wiele parametrów, które z pewnością zainteresują właścicieli tartaków. Zależnie od tego jakiej średnicy kłodami najczęściej się zajmują, muszą oni wybierać spośród piło łuparek do których można wprowadzić kłodę o maksymalnej średnicy 41, 55 lub 65 cm. Dla indywidualnych klientów można także wyprodukować maszynę, która jest w stanie przetworzyć zdecydowanie szersze kłody. Na polskim rynku zazwyczaj jednak nie ma potrzeby dysponowania taką mocą przerobową. Kolejnym bardzo ważnym parametrem piło łuparek do drewna jest ilość i kształt polan, które udaje się uzyskać z ich zastosowaniem. Dominują piło łuparki tworzące 8, 12 lub 18 polan na jednym przejściu roboczym. Oczywiście parametr ten jest ściśle uzależniony od średnicy przetwarzanej kłody.

Wraz ze wzrostem zainteresowania drewnem kominkowym, konieczne jest wyposażenie wielu tartaków w piło łuparki do drewna. Przedsiębiorcy działający w tej branży powinni jak najszybciej zastanowić się nad zakupem nowoczesnych maszyn, które nie tylko bardzo estetycznie i równo przycinają kłody, ale i również dzielą je na polany w bardzo precyzyjny sposób. Dzięki posiadaniu takiej maszyny w swoim asortymencie z pewnością można liczyć na większą ilość klientów.