Niezawodny niwelator laserowy

W budownictwie niezmiernie ważna jest dokładność pomiarów. W tym celu potrzebne są precyzyjne narzędzia, które bezbłędnie pozwolą na określenie pomiaru różnicy wysokości. Niezastąpiony jest taki sprzęt, który umożliwi dokonywanie pomiarów zarówna wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Nowoczesne niwelatory laserowe

niwelator laserowyDo nowoczesnych urządzeń pozwalających na dokładność pomiarów z nawet precyzją do 1 mm jest niwelator laserowy. Może on mieć wiązkę światła w kolorze zielonym lub czerwonym. Każda wiązka jest widzialna tworząc linię pionową lub poziomą. Niwelator zapewnia dokładność wykonywanych prac nawet na odległościach do 500m. Płaszczyznę laserową można pochylać pionowo i poziomo. To urządzenie zapewnia szybkie, pewne i precyzyjne uzyskanie pomiarów. Daje pewność, że prawidłowo zostaje utrzymany pion czy poziom w trakcie prac. Działa niezawodnie nawet w trudnych warunkach terenowych dzięki temu może być używany zarówno do drobnych prac wykończeniowych jak i przy dużych inwestycjach. Jest też możliwość zdalnej obsługi urządzenia za pomocą pilota. Tego typu sprzęt najczęściej posiada wyświetlacz LCD i interfejs a także funkcję autopoziomowania. Nowoczesne niwelatory posiadają elektroniczny kompensator, który w porównaniu z magnetyczny jest zdecydowanie bardziej dokładny. To gwarantuje nam niezawodność nawet podczas pracy w sąsiedztwie ciężkiego sprzętu gdzie występuje kurz i woda, przed którymi korpus niwelatora chroni gumowa osłona.

Nie od dziś wiadomo, że wszystkie prace na placu budowy powinny być wykonane z najwyższą dokładnością i precyzją. Gwarantuje to nie tylko estetykę ale i bezpieczeństwo w trakcie budowy. To dlatego niwelator jest tak niezbędnym urządzeniem a im większa jego dokładność tym poziom wykonanej pracy wyższy.