Niepowtarzalna statuetka okolicznościowa

Na świecie żyje wiele osób, które działając altruistycznie poświęcają swój czas i energię na rzecz działań, które pomagają w rozwoju społeczności lokalnych czy osób, którym los nie był łaskawy na swojej drodze życia. Bardzo często takie osoby nie mogą liczyć na publiczne docenienie i same o to nie zabiegają, ponieważ ich celem i motywacją jest pomoc innym, co sprawia im prawdziwą radość. Warto jednak doceniać takich ludzi.

Okolicznościowe statuetki dla działaczy społecznych

oryginalne statuetki okolicznościoweW naszym miasteczku od lat prężnie działa organizacja wspierająca i aktywizująca osoby na emeryturze, dzięki czemu trudno spotkać emeryta, który byłby zdany tylko na siebie i nie mógł cieszyć się życiem pomimo ograniczonych zasobów finansowych. Jest to możliwe dzięki byłemu sportowcowi, któremu kontuzja przerwała karierę, jednak zamiast się załamać postanowił on poświęcić swój zapał i energię na pomoc innym. Ponieważ sam musiał przejść na wymuszoną emeryturę sportową zdecydował się wspierać właśnie emerytów. W swoim postanowieniu wytrwał już trzydzieści lat i w tym czasie zrobił naprawdę bardzo dużo dobrego dla naszej lokalnej społeczności. Chociaż jest ceniony przez wiele osób to nikt nigdy publicznie nie docenił jego pracy, dlatego na ostatnim spotkaniu rady naszego miasta postanowiono, że najwyższy czas to zmienić. Jednogłośnie ustalono, że przyznane zostaną mu dwie oryginalne statuetki okolicznościowe – jedna wynikająca z trzydziestej rocznicy jego działalności na rzecz emerytów i druga, dla osobowości roku w naszym mieście. Ustalono też budżet, w ramach którego przygotowany został projekt statuetek, które miały zostać wręczone na specjalnej uroczystej gali z udziałem najważniejszych osób w naszym miasteczku. Jako radny byłem dumny z tej inicjatywy ponieważ wiedziałem, że nasz lokalny bohater nie spodziewa się takiego wyróżnienia, a jako były sportowiec z pewnością to doceni.

W momencie odbierania statuetek wszyscy zgromadzeni zgotowali obdarowywanemu owację na stojąco i widać było, że trudno mu powstrzymać łzy wzruszenia. Do historii przejdzie też jego mowa, którą wygłosił odbierając statuetki w której stwierdził, że nie spodziewał się takiego wyróżnienia i jest ono dla niego ważniejsze, niż medal na międzynarodowej imprezie sportowej, w której z powodu kontuzji nie mógł wystąpić ponad trzy dekady temu.