Nieduża kasa fiskalna

Ustawa o podatku od towarów i usług mówi o obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasie lub drukarce fiskalnej, ponieważ stanowi to podstawę do rozliczenia. Obostrzenie to dotyczy przede wszystkim firm handlowych i usługowych.

Jak wyglądają kasy fiskalne?

kasa fiskalna łódźDla klientów sklepów, potwierdzeniem dokonanej transakcji jest paragon lub faktura, które stanowią podstawę do ewentualnego zwrotu czy reklamacji. Z punku widzenia sprzedawcy, są to dokumenty księgowe, które są niezbędne do comiesięcznego rozliczenia. Paragony najczęściej są generowane na kasie fiskalnej, którą znajdziemy w każdym sklepie, zakładzie usługowym czy nawet w taksówce. Jej zakup musi nastąpić najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności, gdyż wymaga ona jeszcze dokonania fiskalizacji i zgłoszenia do Urzędu Skarbowego. Jeżeli jest nam potrzebna tania kasa fiskalna Łódź jest miastem, w którym kupimy je w kilku sklepach. Klienci mają w nich do wyboru kasy lub drukarki fiskalne, które posiadają homologację, która stanowi certyfikat potwierdzający zgodność ich parametrów technicznych z normami ustalonymi przez Główny Urząd Miar. Kasy dzielą się na stacjonarne, które muszą być na stałe podłączone do źródła zasilania oraz mobilne z wbudowanymi akumulatorami, pozwalającymi na pracę w dowolnym miejscu. Kasy działają samodzielnie, natomiast drukarki fiskalne potrzebują być połączone z programem do prowadzenia sprzedaży, gdyż służą tylko do drukowania i zapisywania transakcji. Nowością są modele umożliwiają zdalne łączenie z CRK.

Przedsiębiorcy, którzy dokonują zakupu pierwszej kasy w firmie, mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości do siedmiuset złotych. Biorąc pod uwagę ceny kas fiskalnych, taka kwota może stanowić znaczącą pomoc, zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców.