Naturalne sposoby na zdrowe włosy

 

Zdrowe, piękne i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Która z nas nie chciałaby posiadać włosów wzbudzających zazdrość koleżanek, czy zwracających na siebie uwagę mężczyzn? Bardzo często z zazdrością patrzymy na modelki z reklam szamponów i środków do pielęgnacji włosów i zastanawiamy się, dlaczego nasze włosy tak bardzo odbiegają od ideału. Czy wystarczy kupić szampon z reklamy?

Jak prawidłowo dbać o włosy?

ziołowy szampon do włosówUżywanie dobrej jakości szamponu z pewnością poprawi stan naszych włosów. Ziołowy szampon do włosów, oparty na naturalnych składnikach, odżywi włosy od cebulek, aż po same końce. Pamiętajmy o dobrym składzie szamponu. Im mniej składników zawiera, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że nie jest niepotrzebnie przeładowany chemią. Najlepsze środki do pielęgnacji włosów powinny być pozbawione wszelkich barwników i środków zapachowych, natomiast wzbogacone wyciągami roślinnymi. Wybierzmy szampon odpowiedni do rodzaju naszych włosów. Do włosów suchych i normalnych odpowiedni będzie wyciąg ze skrzypu polnego. Zmniejszy on łamliwość włosa, nada miękkości i elastyczności. Ziołowy szampon do włosów przetłuszczających się powinien natomiast zawierać ekstrakt z liści szałwii i rozmarynu. Zmniejsza on wydzielanie łoju, dzięki czemu wydłuża okresy między kolejnymi myciami. Daje też odczucie podniesienia włosa, co sprawia, że fryzura nie jest oklapnięta. Prócz dobrego szamponu, ważne są również rytuały dotyczące codziennej pielęgnacji. Pamiętajmy, aby nie płukać włosów w gorącej wodzie. Najlepiej płukanie zakończyć chłodnym strumieniem, który spowoduje, że łuski włosa domkną się, dzięki czemu włosy będą lepiej nawilżone. Ważna jest też właściwa metoda wycierania i suszenia włosów. Zamiast szorować włosy ręcznikiem, lepiej wycisnąć nadmiar wody, a później zawinąć je w tak zwany turban i odczekać kilka minut. Z pewnością łatwiej będzie je później rozczesać. Lepiej też zrezygnować w miarę możliwości z suszarki, a szczególnie z gorącego powietrza, które niszczy łuskę włosa. Jeśli musimy użyć suszarki, niech to będzie chłodniejszy i odpowiednio oddalony strumień powietrza.

Właściwa pielęgnacja włosów i wyrobienie w sobie odpowiednich nawyków, pozytywnie wpłynie na ich stan. Dobrze jest też postarać się o odżywianie od wewnątrz. Suplementy diety, bogate w wyciąg ze skrzypu polnego, wzmocnią strukturę włosa, a różnica będzie widoczna już po kilku tygodniach. Warto zatem podziałać na włos wielotorowo, aby móc cieszyć się bujną, zdrową fryzurą.