Najlepsze katolickie książki dla młodych

 

Dzisiejsza młodzież żyje w świecie, który dostarcza jej nieustannych wrażeń i bodźców. Został on zdominowany przez wirtualną rzeczywistość, na tyle interesującą i wciągającą, że trudno się z niej wydostać. Dlatego też systematycznie spada zainteresowanie czytelnictwem czy sportem wśród dzieci i młodzieży.

Wartość książek katolickich dla młodych ludzi

książki katolickie dla młodzieży i dzieciUtkwienie młodych ludzi w wirtualnym świecie na pierwszy rzut oka może być dla nich korzystne. Internet dostarcza im przecież wiele rozrywki, cennych informacji o świecie, pozwala też poznać nowych przyjaciół. Niestety, młodzież i dzieci coraz częściej narzekają przy tym na zagubienie, brak poczucia sensu życia czy odniesienia do jakichkolwiek wartości. Pomóc może tutaj religia, stawiająca nam w życiu jasne i określone cele, których realizacja gwarantuje spełnienie. Książki katolickie dla młodzieży i dzieci to wartościowe pozycje literackie, które mogą zachęcić młodych ludzi do praktyk religijnych, a przede wszystkim do budowania relacji z Panem Bogiem. Młodzież rzadko czyta książki, jednak wartościowe lektury religijne skutecznie zachęcą ją do sięgania po nie w każdym momencie. Do takich książek zaliczymy różnego rodzaju przewodniki i poradniki, pomagające poznać siebie i spojrzeć na siebie tak, jak patrzy na nas Bóg – czyli jak na ukochane i wartościowe dziecko. Dzięki temu budujemy poczucie własnej wartości. W Bożych oczach jesteśmy najcenniejsi i wspaniali, jednak warto, byśmy pracowali nad sobą dla dobra swojego i innych. W tym celu możemy sięgać do książek podpowiadających, jak zwalczać złe skłonności i rozwijać zalety. Jeśli zaś młody człowiek chciałby poznać korzenie swej wiary, powinien zajrzeć przede wszystkim do Biblii i komentarzy do tej księgi, a także do różnych opracowań historycznych, ukazujących czasy Chrystusa, ich specyfikę i ówczesną mentalność ludzi. Dzięki temu łatwiej nam będzie zrozumieć, skąd pochodzi nasza religia i jaką drogę ewolucji przebyła.

Zainteresować dzieci i młodzież czytelnictwem nie jest dziś łatwo. Świat wirtualny daje przecież dużo więcej przeżyć i bodźców, niż litery na kartach książki. Jednak pewnych wartości nie znajdziemy w sieci – możemy je przyswoić przez lekturę, rozważanie i pracę nad sobą. To klucz do szczęśliwego i dobrego życia, którego wszyscy pragniemy.