Najbardziej kaloryczny ekogroszek

Gdy mówimy na temat materiałów wykorzystywanych do ogrzewania to bardzo często przed oczami mamy jedno z rozwiązań stosowanych najczęściej. Jakoś tak się utarło przez lata, że nasze domy ogrzewamy głównie przy zastosowaniu drewna lub ewentualnie węgla. Jednak nie da się ukryć, że ostatnio znacznie wzrosły ceny tych materiałów. Wielu z nas przez to zaczęło skłaniać się do zastosowania innych materiałów opałowych. 

Sprawdzony i wydajny ekogroszek

ekogroszek tanioWęgiel bez wątpienia jest materiałem opałowym słynącym z tego, że podczas jego spalania uwalniane jest bardzo dużo ciepła. W związku z tym wielu z nas się decyduje od wielu lat na to by stosować w domu właśnie ten materiał. Trzeba jednak mieć na uwadze ten fakt, że węgiel znacznie drożeje w ostatnich latach. Ceny jednej tony węgla obecnie są nawet kilkukrotnie wyższe niż ceny węgla kilkadziesiąt lat temu. Wpływ na to w dużej mierze ma fakt, że węgiel jest paliwem kopalnym, którego złoża w bardzo szybkim tempie się kurczą. W związku z tym poprzez wzrost cen zachęca się do wybierania innych materiałów. Ostatnimi czasy szczególnie dużym uznaniem zaczął cieszyć się ekogroszek. Jest to materiał, który powstaje na bazie węgla ale jednak znacznie się od niego różni. Od jakiegoś czasu możemy zakupić ekogroszek tanio w różnych składach materiałów opałowych. Przedrostek „eko” w nazwie tego materiału również nie jest przypadkowy. Chodzi tutaj o to, że w procesie związanym z produkcją ekogroszku węgiel pozbawiany jest cząsteczek siarki. Dzięki temu podczas spalania ekogroszku nie dochodzi do nadmiernej emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Generalnie ekogroszek jest materiałem o dość małej granulacji. Z reguły jest tak, że poszczególne granulki mają średnicę od 5 do 25mm. Jest to więc bardzo mało i dlatego ekogroszek najlepiej spala się w kotłach, które są przeznaczone właśnie do spalania tego materiału.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju znaleźć możemy wiele składów materiałów opałowych, które oferują nam polski ekogroszek w stosunkowo niskiej cenie. Jeśli posiadają Państwo kotłownię o dość dużej powierzchni to zdecydowanie warto pomyśleć o zakupie większej ilości ekogroszku jeśli trafią Państwo na dobrą promocję. Z reguły jest tak, że najtańszy ekogroszek dostępny jest na wiosnę.