Leasing firmowy pojazdów

 

W dzisiejszych czasach, leasing oraz kredyt posiada praktycznie co trzeci przedsiębiorca. Udzielona została pożyczka gotówkowa lub leasing na wyposażenie przedsiębiorstwa celem podniesienia poziomu standardu firmy, jak również w celu zyskania szerszego grona klientów, co za tym idzie, także większych przychodów.

Udzielanie leasingu na samochód w Katowicach

leasing samochodów katowiceUsługa udzielenia leasingu jest znana praktycznie każdemu przedsiębiorcy, niemniej jednak nie każdy z nich korzysta z tego rodzaju rozwiązania. Niektóre przedsiębiorstwa natomiast muszą zostać wyposażone w nowe samochody, z racji zbyt dużych nakładów finansowych w utrzymanie starej floty pojazdów. Budżet przedsiębiorstwa jednak nie zawsze pozwala na zakup odpowiedniego wyposażenia za gotówkę. Wówczas warto zapoznać się z ofertą banku, w którym zostanie nam udzielony leasing. Leasing samochodów Katowice, jest to forma finansowania pojazdów które traktowane są jako narzędzia pracy dla kierowców, zatrudnionych w danym zakładzie pracy. Pojazdy te mogą być zarówno nowe, jak również używane, niemniej jednak zdecydowana większość przedsiębiorców, dokonuje zakupu całej floty pojazdów z salonu, dzięki czemu koszt ich nabycia staje się niższy z racji zakupu kilku, lub też kilkunastu sztuk. Każdy z tych pojazdów zostaje finansowany w postaci leasingu, po dobraniu najbardziej korzystnej oferty leasingowej dla danego przedsiębiorstwa.

Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, dzięki któremu istnieje możliwość wliczenia w koszty każdej raty, którą przedsiębiorca zobowiązany jest zapłacić za użytkowanie pojazdu. Po uiszczeniu opłaty początkowej oraz podpisaniu umowy, leasingobiorca zobowiązany jest do opłacania rat leasingowych każdego miesiąca, aż do zakończenia terminu trwania tej umowy.