Kupujemy lampę na owady

Wiele osób planujących uporanie się z uciążliwymi owadami, bierze pod uwagę możliwość zakupienia lamp na owady. Tego typu sprzętu znajduje się wiele rodzajów, część mniej, inne bardziej skuteczne. Nic dziwnego więc, że poszukując odpowiedniego modelu, możemy mieć liczne wątpliwości. Warto więc poświęcić nieco czasu na to, aby wybrać najbardziej skuteczne lampy.

Wybieramy najskuteczniejszą lampę na owady

lampy na owadyPoziom skuteczności oferowanych na rynku lamp owadobójczych uzależniony jest od doświadczenia producenta i wykonanych licznych badań w tym zakresie, jakości zastosowanych materiałów, rodzaju czy mocy świetlówek. Duże znaczenie może mieć także mechanizm neutralizacji owadów, który podnosi poziom skuteczności działania. Warto wybrać dobre jakościowo lampy na owady. W przypadku lamp owadobójczych rażących najważniejsze działanie ma napięcie kratki wewnętrznej. W przypadku lamp lepowych, sama struktura składu lepowego, natomiast w lampach wiatrakowych sama prędkość obrotowa wiatraków. Profesjonalne lampy powinny być opracowywane w wyspecjalizowanych laboratoriach umożliwiających wykonanie rzetelnych badań. Dowodem spełnienia wymogów oraz skuteczności działania są przyznawane certyfikaty, które wydają odpowiednie instytucje badawcze. Ze względu na fakt, iż lampy owadobójcze mogą być ze względu na swoją specyfikę stosowane w różnych miejscach, wymagane jest posiadanie odpowiednich certyfikatów. Najbardziej wrażliwa wydaje się branża spożywcza oraz gastronomiczna, w których kładzie się ogromny nacisk na higienę. Tyczy się to również kwestii lamp owadobójczych, dlatego powinny spełniać one normę HACCP, a także uniwersalną normę ISO 9001 czy posiadać certyfikat CE. Ten ostatni certyfikat wskazuje na to, iż produkt jest zgodny z przepisami Unii Europejskiej, dzięki czemu może być swobodnie dystrybuowany na terenie całej Unii. Wybrane przez nas modele powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, których rodzaj będzie uzależniony od docelowego przeznaczenia. Jest to dla nas gwarancja, iż wybieramy najbardziej skuteczne rodzaje lamp owadobójczych.

Reasumując, lampy owadobójcze wykorzystywane są zarówno w prywatnych obiektach, jak i w branży spożywczej i gastronomicznej. Dostępne są modele o różnym rodzaju działania, jak i odmiennym poziomie skuteczności. Wybór odpowiedniej lampy powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, w jakim miejscu będzie ona wykorzystywana.